• BIST 108.434
 • Altın 151,237
 • Dolar 3,6580
 • Euro 4,3278

  Aydın Bahçeşehir Koleji, en saygın liselere 10 öğrenci gönderdi

  11.08.2017 17:11
  10 yıldır Aydın’ın eğitimine katkı sağlayan Aydın Bahçeşehir Koleji, Aydınlı öğrencilerini bu yılda Türkiye’nin en saygın liselerine göndermeyi başardı.
  Aydın Bahçeşehir Koleji, en saygın liselere 10 öğrenci gönderdi
  Aydın Bahçeşehir Koleji, en saygın liselere 10 öğrenci gönderdi Aydın Bahçeşehir Koleji, en saygın liselere 10 öğrenci gönderdi Aydın Bahçeşehir Koleji, en saygın liselere 10 öğrenci gönderdi

  Yaklaşık bir milyon öğrencinin girmiş olduğu Teog’ta ilk binden öğrenci alan Türkiye’nin en saygın liselerine Aydınlı 10 öğrenciyi gönderme başarısı göstererek, Aydın ilinin eğitimine hatırı sayılır derece de katkı sağladı.

  Aydın Bahçeşehir Koleji 8. Sınıf Koordinatörü Engin Uslu yaptığı açıklamada, “Ülkemizin en saygın liselerinde öncelikle Galatasaray Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi, Robert Koleji ve Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesini söyleyebiliriz. Bu liselerden yetişen öğrenciler geleceğin Türkiye’sini şekillendireceklerdir. Aydın Bahçeşehir Koleji bünyesinde okuyan öğrenciler her yıl olduğu gibi bu yılda, bu saygın liselerde okuma hakkı kazandılar. Bu durum okulumuz adına gurur verici olduğu gibi ilimiz içinde önemli bir başarıdır. Bu çocuklar bu liselerde Aydın ilimizi temsil edecekler ve gelecekte bu çocukların ilimize katkısı büyük olacaktır. Ayrıca 8. sınıflardan mezun olan birçok öğrencimiz şehir dışındaki okullarda veya ilimizde iyi okullarda okumaya hak kazandığı halde Bahşeşehir Anadolu Lisesini tercih etmiştir. Bahçeşehir Anadolu Lisemiz göstermiş olduğu üstün başarısı ile artık kendini kanıtlamıştır. Lisemizin başarısını takip eden öğrencilerimiz ve velilerimiz farklı bir liseye girmek yerine kendi lisemize devam etmeyi tercih etmişlerdir” dedi.

  Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim