ABD’nin Massachusetts eyaletinde yaşayan kuaför Ashley Ness (35) ile sevgilisi Val (47) şubat ayında hamile olduğunu öğrendi. Çift, bu haberden iki hafta ultrason kontrolüne gittiğinde büyük bir şok yaşadı. Çünkü Ashley, bir değil, dört bebeğe birden hamileydi.

Üstelik bu bebekler iki ayrı tek yumurta ikizi olarak doğacak. İkizlerin biri kız, diğeri de erkek olacak. Yani Ashley, iki çift ikiz dünyaya getirecek. Doktorlar, bu vakanın 70 milyonda bir görülebileceğini belirtti.

DOĞUM GELECEK AY

Zira Ashley’nin yumurtalarından her ikisi de bölünmeden önce aynı anda döllendi. Bu da iki ayrı tek yumurta ikiziyle sonuçlandı. Ashley için taşımak her geçen gün daha zor olacağından doktorlar Ashley’yi ağustosta doğuma almayı planlıyor.

Ashley’nin önceki birlikteliğinden bir kızı, Val’in de üç çocuğu var. Bebeklerin isimleri de şimdiden belirlendi: Kızlar için Chesley ve Chatham, erkekler için de Chance ve Cheston. Çift daha büyük bir eve geçmek ve büyük bir araç almak istiyor. Aile için yardım kampanyası başlatıldı.