Evet, yanlış duymadınız severek içtiğiniz sigara 6 saniyede 1 ömür alıyor.

Sigaranın psikolojik zararlarının en başında öfke kontrolünün sağlanamaması ve sürekli sinirlilik hali gelir. Eğer çok asabiyseniz sigara kullanımınızı gözden geçirin.

Sigaranın beyne giden damarları daralttığını biliyor muydunuz?

Bu beyindeki sinir hücrelerinin ölmesine veya hasar görmesine neden olabilir.

Bu arada içinize çekmeden sigara kullanmanız sizi sigaranın zararlarından korumaz; aksine dudak kanseri olmanıza yol açabilir.

Peki sigaradan nasıl kurtulacağız? İstek anında 10 kez derin nefes alıp yavaşça vererek rahatlamaya çalışın. Dikkatinizi dağıtmak için bir uğraş bulun (spor yapmak, duş almak, tv izlemek vb). Ayrıca su, sigaranın yerine en sağlıklı alternatiftir. Bol bol su içmeyi aksatmayın.

Nikotin yoksunluğu belirtilerinin çoğu bıraktıktan 48 saat sonra zirve yapar ve sonraki 3 ila 4 hafta içinde azalır. Ancak bundan sonra sigarayı bırakmaya çalışan birçok insanın bu süreçte kendilerini daha fazla yemek yerken ya da kilo alırken bulduğu gerçeğiyle başa çıkmak zorunda kalabilirsiniz.

Peki hem sigara bağımlığından hem de saydığımız yan etkilerden biorezonans cihazları eşliğinde kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? Vücudunuzun akupunktur noktalarından etkileşime geçen biorezonans cihazları, ters frekans uygulayarak sigara bağımlılığınızın tam tersine silme işlemi gerçekleştirir. Böylece yalnızca 2 seansta kolaylıkla sigara bağımlılığınıza son verebilirsiniz.

Terapi sürecinin ilk 3 günü zor olsa da cihazdan kalktıktan sonra geçen her dakika sigara isteğinizin azaldığını gözlemleyeceksiniz. Terapinin tam etki göstermesi ise 48-72 saat aralığını bulmakta, bu süre zarfında ağrı sızı çekmeden, kilo almadan ya da hasta olmadan kolaylıkla hayatınıza devam edebilmektesiniz.