Dehşet olay  Ankara'da yaşandı. Şerife Lülecioğlu, 2006-2018 yıllarında eğlence mekanında çalıştığı sırada tanışıp, ilişki yaşadığı M.G.'den (51) olan kızı Elif ile yaşamaya başladı. Şerife Lülecioğlu, geçen yıl 21 Mart'ta kızı Elif, evde beslediği kedilerle oynadığı için sinirlendi. Sanık Lülecioğlu'nun, terlikle darbettiği kızı yaralanarak baygınlık geçirdi. 

Hac ön kayıt süresi 31 Ocak'a kadar uzatıldı Hac ön kayıt süresi 31 Ocak'a kadar uzatıldı

ANNESİNİ ARADI

Lülecioğlu, bir süre sonra annesi A.İ.'yi arayıp, yaşanan olayı anlattı. Eve gelen A.İ., torunu ve kızını hastaneye kaldırdı. Yoğun bakımda tedaviye alınan Elif Lülecioğlu, 6 gün sonra hayatını kaybetti. Gözaltına alınan anne Lülecioğlu, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında Şerife Lülecioğlu hakkında 'canavarca hisle beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak alt soydan çocuğu kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve '2 kez silahtan sayılan cisimle kasten yaralama' suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

"KENDİME GELDİĞİMDE KIZIM ZOR NEFES ALIYORDU"

Tutuklu sanık Şerife Lülecioğlu'nun, Ankara 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmasında yargılamaya devam edildi. Duruşmada taraf avukatları ve tutuklu sanık Lülecioğlu hazır bulundu. Savunma yapan sanık, eşinin aşırı derecede alkol ve kumar bağımlısı olduğunu iddia ederek, "O gün kocam geldi, alkollüydü. Bana tehditlerde bulundu ve kavga ettik. Bunun üzerine ben sinir krizi geçirdim. Kendime geldiğimde kızım nefes almakta zorlanıyordu, ardından annemi aradım. Kızımı hastaneye götürdük" ifadelerine yer verdi.

Sanığın son savunmasını dinleyen mahkeme heyeti, Şerife Lülecioğlu hakkında, 'kendini savunamayacak alt soydan çocuğu kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Ancak sanık Lülecioğlu'nun duruşmalardaki hal ve tavırları lehine takdiri indirim nedeni olarak kabul edildiği için sanığın cezası 1/6 oranında indirim yapılarak 'müebbet hapis cezası'na çarptırıldı.