Deprem bölgesinde OHAL ilan edildi Deprem bölgesinde OHAL ilan edildi
Posta.com.tr | ABD'nin Pensilvanya eyaletinde ailesiyle birlikte bir karavan parkında yaşayan 16 yaşındaki Joshua Cooper, babasının kasasını temizlerden kasanın içerisinde bulunan silahları da düzenlemeye karar verdi.

Mühimmatı ve silahları düzenli bir şekilde yerleştiren Cooper'ın içerisinde bazı duygular harekete geçmeye başlamıştı.

HER ŞEY NORMAL GİDERKEN...

Günün ilerleyen saatlerinde kız arkadaşını evine davet eden Cooper, kız arkadaşı geldiğinde babasının kasasını temizlemeyi yeni bitirmişti. İkili evde oturup televizyon izlemeye başladı. Aradan bir süre geçtikten sonra genç kız, lavaboya gitmek için koltuktan kalktı. Ancak Cooper ona eşlik etmemişti.

Aynı günün akşamında acil durum hattı 911'e gelen kan donduran bir telefon çağrısı her şeyi değiştirdi.

INSTRAGRAM'DA GÖRÜNTÜLÜ İTİRAF

Polisi arayan kadın, kızının Instagram'dan aldığı bir videolu görüşmede Cooper'ın birini öldürdüğünü itiraf ettiğini söyledi. Ardından Cooper, kamerayı ters çevirerek kanlar içerisinde bulunan bir ayak ve bacak gösterdi.

Genç kızı arayıp işlediği cinayeti itiraf eden Cooper, genç kızdan cinayet mahallini temizlemek ve cesetten kurtulmak için yardım istedi.

POLİSLERİ GÖRÜNCE KAÇMAYA BAŞLADI

İhbarın ardından Cooper ve ailesinin yaşadığı karavan parkına giden polis ekipleri, Cooper'ı karavanın arkasından çıkıp kaçarken gördü. Karavanın içerisinde ise 13 yaşındaki genç kızın cansız bedeni göğsünden vurulmuş halde bulundu.

Karavanda incelemelerde bulunan polis ekipleri, Cooper'ın babasına ait silah kasasını ve cinayetin işlendiği silahı da buldu. Ormanlık alanda yapılan araştırmada kısa süre içerisinde yakalanan Cooper, gözaltına alınırken polislere bunun bir kaza olduğunu ve babasının onu öldüreceğini söyledi.

16 YAŞINDA AMA...

Hayatını kaybeden genç kızın kimliği kamuoyu ile paylaşılmazken aile mensupları onu ölüm zamanında taktığı bir mücevherden tanıyabildi.

Cooper, henüz reşit olmasa da bulunduğu eyaletin kuralları gereği cinayet vb. ciddi suçlarda fail çocuk da olsa yetişkin gibi yargılanacak. Bir yetişkin olarak yargılanacak olmasına rağmen Cooper, 7 Aralık'ta gerçekleşecek dava için çocuk gözaltı merkezinde tutulmaya başlandı.