Almanların 'Türk-Yunan Savaşı' senaryosu! 'ABD elinden gelen her şeyi yapacak' Almanların 'Türk-Yunan Savaşı' senaryosu! 'ABD elinden gelen her şeyi yapacak'
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, seçim tarihinin öne çekilmesi tartışmaları ve kulislere yansıyan 14 Mayıs tarihi için “Nisan başına kadar yapılacak bir seçim erken seçimdir. ‘Destekleriz’ dedik. Bu tarihten sonraki seçimin ise siyaset mühendisliği olduğunu ve bunun bir parçası olmayacağımızı söyledik. Hayırlısı olsun, demek ki kendi göbeklerini kendileri kesecekler. Biz her an seçim olacak gibi hazırız” dedi.

ENFLASYON MAKYAJLI

Öztrak, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Sıra ÖTV’de” söyleminin anımsatılması üzerine de “İktidarın metal yorgunu olduğunu, proje üretemediğini söylüyoruz. Projeleri biz üretiyoruz onlar projelerimizi alıp, eksik-gedik tatbik etmeye çalışıyorlar. Genel Başkanımız ne derse onu yapmak durumundalar. ÖTV’yi kaldırdılar kaldırdılar, kaldırmadılar ilk seçimde biz gelince gereğini yaparız” diye konuştu. Öztrak, basın toplantısının devamında özetle şunları söyledi: