MİT'ten nokta operasyon: Gri listede aranan Fehmi Öğmen ve 2 terörist etkisiz hale getirildi MİT'ten nokta operasyon: Gri listede aranan Fehmi Öğmen ve 2 terörist etkisiz hale getirildi
AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, partisinin il başkanlığının düzenlediği Burdur İş Dünyası Buluşması programında kentteki iş insanları ile bir araya geldi. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklal Yerleşkesi'ndeki otelde düzenlenen toplantıda konuşan Binali Yıldırım, 6 Şubat'taki depremlerde 650 bin konut, 56 bin binanın yıkıldığını ve 50 bin insanın hayatını kaybettiğini dile getirdi. Bugüne kadar temeli atılan konut sayısının 132 bine ulaştığını belirten Yıldırım, 319 bin konutun bir yıl içinde teslim edileceğini anlattı. Yıldırım, "Depremin bize faturası 2 trilyon lira. Bizim milli gelirimizin yüzde 15'i. Biz 3 yıllık kalkınmamızın tamamını oraya harcayacağız" ifadelerini kullandı.

'KAZANAN YOK CUMHURBAŞKANI YARDIMCILIKLARI DAĞITIYOR'

14 Mayıs'taki seçimleri değerlendiren Yıldırım, Millet İttifakı'nın aday belirlemek için bir yuvarlak masa oluşturduğunu ve 21 ay toplanıp dağıldıklarını söyledi. Yıldırım, şunları söyledi: