Astrolog Meral Güven'in suç dosyası kabarık çıktı Astrolog Meral Güven'in suç dosyası kabarık çıktı
Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Ferhat Gürüz yapmış olduğu açıklamasında, sektörün nisanda 279 bin 88 ton ürünü uluslararası pazarlarda değerlendirdiğine dikkat çekerek, ilgili dönem boyunca en çok domates, biber ve limon ihraç edildiğini açıkladı.

Dış satımda ülkeler bazında ortaya çıkan veriler ile ilgili bilgileri aktaran Gürüz, Türkiye, nisan ayında 211 milyon 494 bin dolar yaş meyve sebze ihracatı gerçekleştirdiğini açıklayarak, yılın dördüncü ayında en fazla ihracat yapılan ülkeleri şu şekilde sıraladı;

Gürnüz, yılın dördüncü ayında en fazla ihracat yapılan ülke sıralamasında 45 milyon 64 bin dolarla Rusya birinci oldu. Romanya 36 milyon 524 bin dolarla ikinci, Ukrayna 24 milyon 955 bin dolarla üçüncü sırada yer alırken, ilgili dönemde dahilinde ihracat hacminde en dikkat çekici artışları ise, Kuveyt, Irak ve Gürcistan pazarlarında yakaladığını açıkladı.

Kuveyt’e %910 artışla 1 milyon 333 bin dolar, Irak’a %129 artışla 19 milyon 636 bin dolar, Gürcistan’a %113 artışla 6 milyon 353 bin dolar ihracat gerçekleştirildiği bildirildi.