Kripto para borsası Thodex üzerinden binlerce insanı mağdur ettiği iddia edilen 1i firari 6sı tutuklu 21 sanığın davası görülmeye devam etti. Firari CEO Faruk Fatih Özer'in avukatı mağdurlara yapılan ödemelerin Faruk Fatih Özer tarafından yapıldığını söyledi. Ara kararını açıklayan mahkeme, 6 sanığın da tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya 5 tutuklu sanık getirildi. Duruşmada bir takım tutuksuz sanıklar, müştekiler ve taraf avukatları da hazır bulundu.

YURT DIŞINA PARA AKTARILDIĞINI GÖRDÜM

Tutuksuz sanık Yunus Emre Ünsal, Thodex'te 2020 yılında mühendis olarak çalışmaya başladığını, işe girdikten 8 ay sonra şirkette gözaltı işlemlerinin başladığını belirterek, "Faruk Fatih Özer yurtdışına çıkmadan önce mart ayı ortalarında bana yazdı. Kendisiyle ilk, tek ve son görüşmem budur. Kendisi bir konuda bir şey soracağını söyleyip numarasını yazdı. Kendisini aradım fakat tam olarak ne istediğini anlatamadı. Ben anlatamadım sen Ergün ağabeyi ara dedi. Uzaktan bağlanılarak kullanılacak bir sisteme ihtiyacı olduğunu söyledi. Burası ne olarak kullanılacak dediğimde Ergün ağabeyi de bilmediğini belirtti. Sistemi kullanacak birkaç kişinin ismini verdi. Ayrıntısını sormadım. Şirkette imzaladığım gizlilik sözleşmesi kapsamında benim o sisteme girmemem gerekiyordu. İnsanlar o dönemde Twitter'dan yazınca ve para yatıran bir arkadaşımda bana ne olduğunu sorunca bir süre kendimi yedim. Sonra sisteme girdim. Excellerde yurtdışında farklı para borsalarına para aktarıldığını gördüm."