Sararma oluştuysa bu yöntemi deneyin! İşte gömlek yakasını temizlemenin basit yolu Sararma oluştuysa bu yöntemi deneyin! İşte gömlek yakasını temizlemenin basit yolu
Yaklaşık 35 sezondur devam eden dünyaca ünlü The Simpsons, öngörüleriyle ağızları açık bırakmaya devam ediyor. Seyircinin tesadüf olamaz dediği bu kehanetlerin sırrı ünlü yapımın yazarının yaptığı açıklamayla çözülmüş oldu.

Simpsonlar, gerçeğe dönüşen kehanetleriyle tüm dünyada nam saldı. Yıllar öncesinde yaptığı tahminlerle akıllara durgunluk vermesiyle şöhret edindi. Trump'ın başkan olması, Covid 19 salgını, ebola gibi tüm dünyayı etkileyen olayları önceden öngören Simpsonslar yıllarca şaşkınlık yarattı. Elbetteki bu olaylar öngörülerden bazılarıydı.

ÜNLÜ YAPIMIN YAZARINA GÖRE DURUM BASİT! The Simpsons yazarı Al Jean'e göre durum oldukça basit.

İngiliz bir dergiye konuşan yazar şöyle dedi: "Yazarlarımızdan biri, yazdığı bölüm Donald Trump'ın Başkan olacağını tahmin eden adam, bunu en iyi şekilde özetledi, '700 bölüm yazarsanız ve hiçbir şey tahmin etmezseniz, o zaman oldukça kötüsünüz demektir. Yeterince dart atarsan, hedefine ulaşacaksın."

"11 EYLÜL ÇOK İLGİNÇ" Dizinin öngörüleri bir bir gerçeğe dönüşünce yazarların ellerinde bir zaman makinası yok. Jean, bazı tahminlerin korkutucu olduğunu kabul ediyor. "11 Eylül olayı çok tuhaftı" dedi.

"Dünya Ticaret Merkezi bölümünde, kulelere benzeyen 11 rakamının yer aldığı, günde 9 dolar yazan bir broşür vardı. Bu 1996'daydı, bu uç bir tesadüf gibi çılgıncaydı. Ancak çoğunlukla bunlar sadece bilinçli tahminler."

Twitter kehaneti hala hafızalarda!

The Simpsons, 2012 tarihli bir bölümde Twitter’ın yeni logosuna dair başarılı bir kehanette bulunmuştu.

Twitter’ın yeni logoya geçmesiyle birlikte Simpsonlar’ın bir kehanetinin da tuttuğu ortaya çıktı.

Ned Flanders’ın Edna Krabappel ile gizli evliliğine odaklanan bu bölümde Homer, telefonunda Twitter’ın yeni logosuna dikkat çekici derecede benzeyen bir logoya sahip bir uygulama kullanıyor.

Yapımın dikkatli hayranları tarafından fark edilen bu detayın ardından dizideki ilgili sahne sosyal medyada viral olarak dolaşıma girdi.

Dizinin yazarlarından Stephanie Gillis, geçtiğimiz haftalarda bir açıklama yapmış ve bu kehanetlerin tutmasının ardındaki sırrı itiraf etmişti.

Gillis, "“Bir bakıma 10 ay öncesinden yazan gelecekbilimcileriz, o yüzden bir sonraki adımda ne olacağını tahmin etmeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.