Ahşap sehpa birçok evde bulunuyor. Ayrıca üzerlerine çay ve kahve bardakları koyulduğunda bir müddet sonra iz kaldığı görülebiliyor. Başlangıçta kolayca çıkabilen bu lekeler, kimi zaman inatçı bir hale dönüşebiliyor. Bu noktada birçok insan ahşap sehpa temizlemenin basit yolunu araştırabiliyor. Çünkü temizlenmediğinde kötü bir görüntü oluşturabiliyor.

Tava temizlemenin basit yolu! Yanık lekesi varsa bu yöntemi uygulayın Tava temizlemenin basit yolu! Yanık lekesi varsa bu yöntemi uygulayın

Öte yandan ahşap sehpa temizlemenin basit bir yolu bulunuyor. Çünkü söz konusu yöntem oluşan çay ve kahve lekelerini kolayca çıkartabiliyor.

AHŞAP SEHPA TEMİZLEMENİN BASİT YOLU

Ahşap sehpalarda oluşan kahve ve çay lekeleri, ütü ve havlu yardımı ile kolayca çıkartılabiliyor. İşte söz konusu yöntemin uygulanışı;

Ahşap sehpalardaki çay ve kahve lekelerinin üstüne bir havlu serilir.

Devamında sıcak ütü, yerleştirilen havlunun üzerinde gezdirilir.

Ardından ahşap sehpa temizlenir.

Böylece çay ve kahve lekelerinin kolayca çıktığı görülebilir.

Diğer Yöntem: Ahşap sehpadaki çay ve kahve lekeleri sirke, su ve birkaç damla yağ ile temizlenebilir. Bu yöntemde bir kaseye sirke, su ve birkaç damla yağ koyulur ve karıştırılır. Devamında ahşap sehpalardaki lekeleri temizlemek için kullanılır. Böylece çay ve kahve lekelerinin çıktığı görülebilir.