banner4

Milano'da Kuşadası zirvesi

Kuşadası Belediyesi’nin yurt dışındaki tanıtım çalışmaları kesintisiz devam ediyor.

Milano'da Kuşadası zirvesi
banner26

Son olarak İtalya’nın Milano Şehrinde düzenlenen Uluslararası Milano BIT turizm fuarına katılan Kuşadası Belediyesi Heyeti bölgenin tanıtımı adına üst düzey girişimlerde bulundu.

Büyük ilgi gören Milano BIT turizm fuarında bir dönem Kuşadası'nın en önemli turist pazarından olan İtalya'da Kuşadası'nın pazar payının artırılması adına birçok girişimler gerçekleştirildi. Özellikle Efes, Meryemana gibi ören yerlerine yakınlığı ve limanı nedeniyle İtalyan turistler tarafından bilinirliği olan Kuşadası destinasyonu, belediye tarafından açılan stand ile tanıtıldı. Stantta İtalyanca bastırılan afişler ve tanıtım materyalleri ile ikram edilen incirler ziyaretçiler tarafından adeta kapışıldı.Fuarın ilk günü Türkiye standında gerçekleştirilen Kokteylde Milano Başkonsolosu Aylin Sekizkök, Roma Kültür Müşaviri Enis UĞUR, Milano Ticaret ataşesi Cumhur Bırakmaz, Semine Uygun ile biraraya gelen heyet Kuşadası'nın italya'da etkili tanıtımının sağlanması için düşünülen önemli projeleri paylaştı.

DÜNYA SEYAHAT ACENTELERİ BİRLİĞİ BAŞKANI KUŞADASI STANDINI ZİYARET ETTİ
Milanı BIT Fuarının ikinci günü ise Kuşadası standı dev bir konuk ağırladı. Merkezi Monako'da bulunan Dünya Seyahat acentaları birliği (UFTAA) Başkanı Mario Bevacqua, Kuşadası standını ziyaret ederek Kültür ve turizm komisyonu Başkanı ve KUTAV Genel Sekreteri Murat Saraç ve KUTO Yönetim kurulu üyesi Murat Boranalp'le uzun bir süre sohbet etti. Kuşadası’nın tanıtım alanındaki çalışmalarını öven UFTAA Başkanı Mairo Bevacqua, " geçen sene önce Kuşadası'nda düzenlenen UFTAA Kongremizde Kuşadası ile ilgili son derece olumlu izlenimler elde ettik. Dünyanın dört bir tarafından gelen üyelerimiz son derece dostane ve sıcak bir ortamda unutulmaz günler geçirdiler. Kuşadası limanıyla, tarihiyle, turistik tesisleriyle, kongre merkeziyle son derece önemli ve her geçen gün gelişme gösteren bir turizm merkezi. Kuşadası'nın gerek İtalya'da gerek dünya pazarında payını artırması adına gönüllü olarak destek vermeye hazırız. UFTAA olarak Dünya çapındaki üyelerimizle Kuşadası'nın tanıtımı için gerekli Work-shoplar, etkinliklerle ilgili girişimlerde bulunacağız. Ayrıca Gelecek seneki Milano fuarında Kuşadası için özel tanıtım kampanyaları düzenleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Belediye turizm ve Kültür komisyonu Başkanı ve KUTAV Genel Sekreteri Murat Saraç ise Mario Bevacqua'nın ziyaretinden dolayı büyük mutluluk ve onur duyduklarını belirterek UFTAA'nın Dünya turizminin zirvesinde yer aldığını ve turizm hareketlerinin yönlenmesinde etkin rol oynadığını, bu anlamda UFTAA'nın Kuşadası turizmine katkı koyma kararının büyük önem ve anlam taşıdığını açıkladı. Ziyaretin sonunda Bevacqua'ya Türk ebru sanatının bir örneği ile incir, Kuşadasını tanıtıcı broşür,dergi vb. hediyelik eşyalar hediye edildi

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2012, 15:54

banner69

banner68