Parfüm birçok insan tarafından neredeyse her gün kullanılıyor. Ayrıca bazı insanlar sıktıkları veya sürdükleri kokuları gün içerisinde tazeleme ihtiyacı hissedebiliyor. Çünkü sıkılan veya sürülen kokuların bir müddet sonra çıktığı gözlemlenebiliyor.

Parfümlerin bir müddet sonra etkisini yitirmesi, pek çok insanın moralini bozabiliyor. Çünkü tekrar tekrar parfüm sıkma ihtiyacı ortaya çıkabiliyor. Öte yandan bu noktada tercih edilecek bir yöntem, parfüm kokusunun kalıcı etkisini adeta 3 kat artırabiliyor.

PARFÜM KOKUSUNUN KALICI ETKİSİNİ ADETA 3 KAT ARTIRIYOR

Parfüm kokusunun kalıcı etkisini artırmanın basit yollarından biri, vazelin yöntemi ile gerçekleşiyor. Ayrıca vazelin yöntemi sayesinde kokunun kalıcı etkisini adeta 3 kat artırmak mümkün olabiliyor. Nitekim söz konusu yöntemin uygulanışı aşağıda yer alıyor.

'Aşırı işlenmiş gıdalar' hangileri ve sağlığınızı nasıl etkiliyor? 'Aşırı işlenmiş gıdalar' hangileri ve sağlığınızı nasıl etkiliyor?

Vazelin ince bir tabaka şeklinde kokunun sıkılacağı veya sürüleceği bölgeye (boyun ve bilekler gibi) sürülür.

Sonra parfüm, sürülen vazelinin üst kısmına sıkılır ya da sürülür.

Bu yöntemin sonucunda parfüm kokusunun kalıcı etkisini artırmak mümkün olabilir.

Dikkat: Vazelin yöntemi kokunun etki süresini artırma konusunda faydalı olabilir. Ancak alerji etkisi oluşabilecek ya da farklı bir sağlık rahatsızlığı geçirme riski bulunan kişilerin uzman bir doktora danışarak vazelin yöntemini denemeleri gerekir.