6 Haziran 2024 saat 15.38 de İkizler burcunun 16 derecesinde Rigel sabit yıldızı üzerinde yeniay gerçekleşecek.

Yeniay yeni başlangıçlar ve yeni girişimler için harekete geçmek üzere şanslı gelişmeleri beraberinde getiriyor olacak.

Bulunduğu sabit yıldız etkileri şans verir,vizyoner bakış açısı,ticari başarı,stratejik bir zeka,bilgi, şan,şöhret,itibar olarak kendisini gösterir.Bu yüzden bu yeni AY olumlu fırsatlara gebe bir yeni AY.

Yeniaya Venüs eşlik ediyor, Merkür ve Jüpiter'de İkizler burcunda anın yükseleni ise Terazi burcu.

Yeniay Genel anlamda iketişi.,eğitim öğretim,sınavlar,kurslar,ticaret,imzalar,sözleşmeler, basın yayın işleri,gazeteciler,yakın çevre,kardeşler,komşular,kuzenler, kısa mesafe yolculukları başta olmak üzere tüm bu alanlarda yeni başlangıçlar ve girişimler getirecektir.

Merkür ve Jüpiter Plüto desteği güçlü başlangıçlara adım atma cesareti verecek.Kararlılık ve girişken tavırlar,Jüpiter'in büyüten etkisi ile üniversite ve akademik eğitimler,felsefi edebiyat kültürel konular,yurt dışı uluslararası ticari ilişkiler ve faliyetler, hukuksal konular,dini konular ve bir çok alanda dönüştürücü etkiler ortaya çıkarabilir.

Eğitim öğretimde oluşabilecek yenilikçi kararlar ve değişimler,ticari konularda küçük esnaf ve sanatkarla ilgili yeni kararlar ve
başlangıçlar,sanatçılar ve diplomasiye yönelik girişimler ve kararlar,estetik güzellik firmaları,büyük uluslararası ticari firmalar ilgilendiren yeni yasalaşmalar,Üniversiteler ile ilgili gündemler ve haberler oluşabilir.

Yeniay gündemi olarak önümüzdeki hafta yapılacak olan YKS üniversite sınavına yönelik sorunların öne çıkması,Satürn sert kontağı Jüpiter İkizler ve Venüs'un pozisyonu ile ilgili olarak,sınav soruları skandalı veya sınava yönelik kısıtlamalar,sınırlamalar,zorlanma etkileri getirebilir.Şanslı bir yeni AY olsa bile malesef Satürn darbesi altında zorlayıcı olabilir.(Sadece Astrolojik öngörüdür)

Yeni Ay Tüm bu konularda yeni başlangıçlara adım atmak üzere harekete geçirecek.

Diğer önemli bir etki ise yeniaya Satürn'ün sert kontağı olması.Yeni Ay olumlu etkileri zorlanmalar ile kendisini gösterebilir.Yukarıda bahsettiğim tüm konularda Satürn mücadele alanını oluşturabilir.

Bu şunu gösteriyor ki elimiz Güçlü fakat 
Şans önümüze gelse de bir engeli aşmamız gerekecek,gibi algılayabiliriz.

Aşk ilişkiler ve parasal konularda dikkat edilmesi gereken bir yeniay.Yeni başlangıçlarda önemli kararlar almadan önce sorumluluk alanlarında kendinizi tartmak,oluru varmi bakmak gerekir.

ÜLKE GENELİNDE OLASI GÜNDEMLER 

Hapishaneler,hastaneler,sağlık konuları,bakım evleri,barınaklar,kapalı alanlar,gizli saklı olayların deşifre olması,skandal haberler,rüşvet ve yolsuzluk gündemleri,büyük baş hayvancılık ile ilgili konular,kadınlar,sanatçılar,Bankalar,krediler,faiz vergi sigorta mali işler,küçük esnaf ile ilgili gündemler ticarethane,alanlarda kısıtlamalar,yaptırımlar,engeller,otorite ve devlet kararları gelebilir.

YENİ AY SAĞLIK KONULARINDA 
Akciğer ve solunum yolları hastalıkları,bronşit ve nefes darlığı,soğuk algınlığı,eller,parmaklar,kollar ile ilgili sağlık sorunları sinir sistemi hastalıkları kendisini fazlaca görülebilir.Mars Koç seyri hâla devam ediyor kafa bölgesi kulak bölgesi sağlık sorunları ateşli hastalıklar gribal enfeksiyonlar görünür olması mümkün.

YENİAY BURÇLARA ETKİSİ 

İkizler ve Yay burçları önemli başlangıçlar yaparken bazı engeller ile karşılaşabilir.

Terazi ve Kova  burçları Yeni ayın en şanslısı.

Koç ve Aslan burçları Yeni Ayda fırsatlarla karşılaşabilirler kaçırmayın.

Balık ve Başak burçları yeni Ay'dan biraz sert etkiler alabilir zorlanabilirler.

Oğlak ve Akrep burçları ani beklenmedik gelişmeler yaşanabilir.

Yengeç ve Boğa burçları geri planda kalmak dinlenmek isteyebilirsiniz.

Bolluk bereket şans gezegeni Jüpiter, İkizler burcunda Makale: Bolluk bereket şans gezegeni Jüpiter, İkizler burcunda