Transit JÜPİTER 25 Mayıs 2024 ile 10 Haziran 2025 arası İkizler burcunda seyehat edecek.

Bolluk bereket şans gezegeni JÜPİTER burç değiştirerek İkizler burcuna geçiş yapacak.Jüpiter 12 yılda bir aynı burçta bir yıllık seyehat eder.Geçtiğimiz 2012 ve 2013 yılları arasında JÜPİTER yine İkizler burcundaydı.O dönemde hayatınızda neler yaşadınız neleri başlattınız nelere son verdiniz benzer temaları yeniden karşınıza çıkabilir.

JÜPİTER bolluğu,bereketi,genişlemeyi, maneviyatı adaleti,ahlaki değerleri,inançlarımızı,kültürümüzü,bilgeliği,öz hakları,insanı yanlarımızı bize anlatır.

Ayrıca akademik eğitimler,üniversiteler dış ticaret,konsolosluklar,vize pasaport işleri,yurtdışı giriş çıkışlar,dinî konular,din insanları,felsefi konular,Edebiyat kültür Sanat,yazarlar,kültürel miraslar,yabancı dil,yabancı uyruklu kişiler,göçmenler,mülteciler,astroloji,uzak yolculuklar,seyehatler,avukatlar,yasalar,hukuksal konular,mahkemeler JÜPİTER ile ilgilidir.

İkizler burcu ise iletişim,ticaret, imzalar, sözleşmeler,liseye kadar olan eğitim ve öğretim,yakın çevre ilişkileri,kardeşler,komşular,kuzenler,kısa mesafe yolculukları,kurs merkezleri,araç piyasaları,alım satım işleri gazeteciler,basın,yayın organları Soysal medya alanlarını temsil eder.

JÜPİTER doğası gereği iyimser bir yapıya sahiptir.Şans ve fırsatlar dağıtan maneviyatın gezegenidir.İnsani değerleri önemser bilgiyi yaymak,öğretmek değer katmak ister.

JÜPİTER İkizler burcunda zararlı bir yerleşimdir,rahat etmediği bir konumdadır.Jüpiter bu durumda doğasına aykırı gölge yanlarını ortaya koyarak yukarıda bahsettiğim JÜPİTER'in temsil ettiği konular ile ilgili bir çok sorunlarla karşılaşma mücadele alanını oluşabilir.

JÜPİTER eğitim öğretim konularında fırsat gibi görünen bir çok şeyin daha sonrasında aslında gereksiz olduğu algısını ortaya çıkarabilir.Bigide yüzeyselleğin çok fazla olması,bilgi kirliliği,dedikodular,riyakarlık,iftira,sahtecilik, dolandırıcık, aldanma,aldatılma,ticarette haksızlık, hukuksal adaletsizlik,dini sahtecilik,inançların sorgulanması ve yargılanması gibi toplumu ilgilendiren konularda hızlı sirkülasyon içeren habercilik abartı yönlü gelişmeler oluşabilir.Bu konular ile ilgili skandal haberler ortaya çıkabilir.

JÜPİTER İKİZLER değişime açık hızlı,istikrarsız ve kararsız bir döneme işaret ederken yanlış bilgiye dayalı skandallar, ticari ve eğitim skandallarının çok fazla konuşulacağı bir döneme giriş yapacağız.Bu dönemde karşımıza çıkan şans ve fırsatları değerlendirmeden önce iyice irdelemek,arkasından gelebilecek sahtecilik varmı diye bakmak lazım.Aklınızda olsun JÜPİTER İkizler süresince sahtecilik olayları hepimizin başını ağritabilir.Çok fazla duyuyor olacağız.

Transit JÜPİTER İkizler burcuna geçmesiyle beraber Plüto desteği alacak.Gücü ve dönüşüm kapılarını açan bir görünüm.Toplumsal değerlerin öne çıktığı bir süreç.Köklü değişim sürecini işaret eden görünüm,yasalar başta olmak üzere teknolojik gelişmeler,mücidler,keşifler icatlar konusunda önemli gelişmeleri beraberinde getiriyor olacak.

JÜPİTER İkizler seyehati süresince Ay düğümlerine olan desteği olacak.Koç Terazi tutulma hatlarını olumlu yönde destekleyen JÜPİTER hukuksal konular,adalet ve yasalarla ilgili konularda hızlı gündemleri oluşturabilir ve Adaletsizlik hak edilmemiş kararlar gelişebilir.Bu dönemde Kime göre,neye göre sorusunu sıkça soruyor olacağız.

JÜPİTER 13 ve 20 Ağustos arası Mars ile birlikte hareket edecek ve Venüs'e de sert açı kuracak.bu süreçte ticari faaliyetler ve eğitim konularında bazı sorunların bas göstermesi mücadele getiren durumlara neden olabilir.Ticari faaliyetlerde para kayıplarına abartılı harcamalar oluşabilir.İliskilerde çatışma gerginlik olayların büyümesine neden olan durumlar oluşturabilir.

20 Ağustos ve 25 Aralık ve yakın tarihlerinde Satürn ile zorlayıcı açıları olacak.Bu süreçte Yasalar hukuksal konularda ve Jüpiter'in temsil ettiği konularda zorlanmalar,kısıtlamalar,yaptırımlar,oluşabilir.Devlet liderleri,siyasileri,yöneticiler,başkanlar,üst düzey kimliklerin yasalaşmalar ile ilgili baskın gündemleri veya önemli tanınmış kişilerin mahkemeler davalar konusunda zorlu mücadelesi görülebilir.

JÜPİTER 9 Ekim 2024 ve 4 Şubat 2025 arası Retro seyrinde olacak.Bu dönemde karşımıza çıkan fakat kaçırmış olduğunuz şans ve fırsatları yeniden değerlendirme fırsatı sunabiir.Ayrıca bu süreç içinde bulunduğumuz durumu sorgulama gerektirecek durumlara karsılaşabiliriz.İçsel karmaşanın bu süreçte, kendini durdurmak,zarar ve ziyanı gözlemlemek, farkında olmak için faydalı olabileceğini düşünüyorum.


JÜPİTER TRANSİTİ BURÇLARA ETKİLERİ 

KOÇ ve TERAZİ burçları Eğitim öğretim ticaret sözleşmeler imzalar yakın çevre ilişkileri kardeşler kuzenler komşular yüksek eğitim yolculuklar seyehatler yabancı dil uluslararası ilişkiler yurtdışı bağlantılı işler hukuksal konular dini konularda yeni başlangıçlar şanslı gelişmeler yaşayabilirsiniz.


BOĞA ve AKREP burçları finansal konularda yeni başlangıçlar gelir gider dengesi yeni kazanç kapıları finansal hareketlilik mali işler bankalar faiz vergi sigorta krediler çokça gündem olabilir.Bu dönemde mali kaynaklarınızı dikkatli kullanmalı borçlanmalara karşı dikkatli olmalısınız.Jüpiter anlık değişken kararlar getirebilir.

İKİZLER ve YAY burçları ikili ilişkiler ortaklıklar imzalar konusunda önemli şanlı fırsatları getiriyor olacak.Kendi hayat yönününüzde yeni şanslı başlangıçlar ve adımlar atabileceğiz bir yıllık döneme giriş yaptınız.Bu dönemde evlilik ve ortaklık kararlararı gelebilir.Yeni iş birlikler ve yeni eğitim fırsatları gelebilir.Bol bol seyehat edeceğiniz zaman dilimi.

YENGEÇ ve OĞLAK burçları İş ve sağlık konularında önemli gelişmeler şanslı fırsatlar oluşabilir.Bu dönemde sağlığınıza dikkat etmelisiniz.Sağlık sorunları olanlar iyileştirici etkiler alabilirler.Bu dönemde bilinç altı kokularıyla yüzleşmeler yasayabilir biraz geri planda kalmak dinlenmek isteyebilirsiniz.Gizli sırlar öğrenebilirsiniz.Bu dönemde ihtiyaç sahiplerine sokak hayvanlarına bakım evlerine evsizlere işsizlere yardım etmek koruma etkisini aktive edebilir.


ASLAN  ve KOVA burçları Aşk ilişkiler konusunda şanslı bir döneme giriş yaptınız.Çocuklarınız ile ilgili önemli şanslı gelişmeler görülebilir.Bu dönemde şans oyunları ile ilgili fırsatlar yakalayabilirler.Bol bol sosyalleşmek arkadaşlarla birarada olmak yeni guruplara topluluklara dahil olmak hâyâllerini gerçekleştirmek üzere harekete geçmek gibi şanslı fırsatlar yakalayabilirler.

BAŞAK ve BALIK  burçları ev aile yuva alanlarınızı harekete geçirecek.Aile içi zorlanmalar kargaşaya neden olan durumlar oluşturabilir.Bu dönemde aile büyükleri ile ilgili önemli zorkayıcı gelişmeler oluşabilir.İş ve kariyer konularında beklenmedik durumlar oluşabilir.Kendinizi bu dönemde göstermekte zorlanabilir değişime yönelik kararlar alabilirsiniz.

JÜPİTER İKİZLER geçişi hepinizin hayrına olması dileğimle.🙏
İlknur KARAKAYA 
#ilknurlaastrolojiinstagram 
#jüpiterikizlerburcunda

Yay Burcunda Çiçek Dolunayı Makale: Yay Burcunda Çiçek Dolunayı