Değerli okuyucularım ve dostlarım, hepinize iyi bir hafta diliyorum. Aydın’da sıcaklıklar 36 dereceyi gördü. İstanbul ise 19 derecenin üzerine çıkmıyor. Oldukça serin bir yaz yaşıyoruz. İstanbul’daki dostlarıma 36 dereceyi gösterince hemen “Aydın’a gidelim” diyorlar. Tamam, gidelim gitmesine ama bu otel, pansiyon ve plajların pahalılığından nereye, nasıl gidelim. Geçim sıkıntısından kimsenin yerinden kıpırdamaya mecali yok.

 

Geçen haftalarda yazdığım bir köşe yazısında, Sn. Özlem Çerçioğlu’nun Kuşadası ve Didim’deki plajlar ve iş yerlerinin işletmesini belediyelerden alarak Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne aktardığını ifade etmiştim.

 

Konu hakkında mahkemeye dava açan Halil Ovamak, Kuşadası Su Sporları adına 600 m2’lik bir alan için Kuşadası Kaymakamlığı’ndan talepte bulunuyor. Geçen hafta sunduğum bu konu İSTİNAFA taşınıyor. Dava burada KARAR AŞAMASINDAYKEN, 50 büfe, yüzlerce duş ve onlarca soyunma ve şezlong yerinin bulunduğu bu 365 bin m2’lik alan bir anda boşta kalıyor.

 

Konuyla ilgili karar sonrası yetkililere ulaşıp bilgiler aldım.

1.    Sn. Özlem Çerçioğlu, geçmişte her türlü konuda Ömer Günel’e haber verir, onsuz hareket etmezdi. Kuşadası’nda yapılan ve belediyeye imkan sağlayan tüm mevzi imar planlarında, belediye binasının yıkılıp o alana meydan ve dükkânlar yapılmasında, kanalizasyon, yol ve asfalt çalışmalarında Sn. Günel’e destek verdi.

 

2.    Kuşadası’yla ilgili dava Danıştay’a intikal etmişken, Valiye bağlı İl Çevre Müdürlüğü bünyesindeki Milli Emlak Müdürlüğü Büyükşehir Belediyesi’yle birlikte İSTİNAF MAHKEMESİ KARARINA İTİRAZ ETMİŞKEN ve karar Büyükşehir’e intikal etmemişken, Kuşadası Kaymakamı ve Aydın Valisi, Kuşadası Belediyesi’nin talebini jet hızıyla Ankara’ya iletiyorlar. Milli Emlak Müdürlüğü, sanki AK Partili bir belediyeymiş gibi KUŞADASI BELEDİYESİ’NİN talep dilekçesine “tamam” diyor.

 

 

PEKİ, ŞİMDİ NE OLACAK?

 

6 yıl önce 07. 05. 2018 tarihinde Vali olan Sn. Yavuz Selim Köşger’in, ki Aydın’ın en iyi valilerinden biriydi, bu sahilleri Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Özlem Çerçioğlu’na vermesi gerektiği hususunda Aydınpost’ta birçok yazı yazmıştım.

 

Kuşadası sahilleri tamamen MAFYANIN elinde ve PİSLİK İÇİNDEYDİ. İSTANBUL’DA GÖRDÜĞÜM TUVALETLER ve SOYUNMA KONTEYNERLERİNİ Sn. Özlem Çerçioğlu’na tavsiye ettim. Ne yazık ki Aydın’da çarşı ve pazarda tuvalet yeri sorunu hala çözülmedi. İlçe Belediye Başkanları İstanbul’a gelip sahillerde ve metro istasyonlarında Bedrettin Dalan ile Kadir Topbaş döneminde konulan bu mobil tuvaletleri görsünler. Klima ve televizyonlu.

 

Sn. Çerçioğlu, Kuşadası’nda Sevgi Plajı’na, Kadınlar Denizi’ne, şehir içindeki plajlara, Davutlar Sahili’ne bu çağdaş kabinlerden onlarcasını koydu.

 AYDIN VALİSİNİN YANLIŞLARI

 

Aydın Valisi bana göre yanlış yapmıştır. Halihazırda istinaf kararı Danıştay’a giderken ve karara Büyükşehir’le birlikte Valilik de itiraz etmişken sahilleri Büyükşehir’in elinden alarak yapılan itiraza rağmen Kuşadası Belediyesi’ne verilmesini onaylamıştır. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu. Konuyla ilgili olarak Büyükşehir, Valilik, Kaymakamlık ve Milli Emlak Müdürlüğü’ne dava açabilir, açmalı da. Kuşadası Belediyesi’nin bu talebi dava sonuna kadar ertelenebilirdi.

Aydın Valisi’ne sormak lazım. Bu aceleniz ne, dava Danıştay’a intikal etmişken? Yarın Danıştay Büyükşehir Belediyesi lehine karar verirse NE YAPACAKSINIZ?

Aydın AK Parti Kadın Kollarında yaşananlar pes dedirtecek Makale: Aydın AK Parti Kadın Kollarında yaşananlar pes dedirtecek