23 Mayıs 2024  İstanbul saatiyle 14.53 te Yay burcunun 2.55 derecesinde Dolunay gerçekleşiyor.

Dolunaylar görünür olmak,neticeye ulaşmak,sonlanma,bitişler,karar verme zamanını gösterir.

Yay burcu dolunayında en belirgin görünürlüğü yasalaşmalar ile ilgilidir.

Dolunay an haritasında Terazi burcu yükseliyor ve bu da bize hukuksal konuların öne çıkacağını anlatıyor.Kültür sanat ve güzellik merkezleri ve hukuki süreçlerin arttığı zaman dilimi.

Hak hukuk Adalet konuları,yasalaşmalar, yabancı dil,yabancı uyruklu kişiler,göçmenler,vize pasaport giriş çıkış işlemleri,uluslararası ilişkiler, mülteciler,dini inançlar ve konuları,üniversiteler,akademisyenler eğitim ve öğretim felsefi ve Edebiyat kültürel miraslar,ören yerleri,yolculuklar, seyehatler başta olmak üzere tüm bu konularda dönüşüme neden olan olayları tetikliyor olacak.

Dolunay maddi kaynaklar gelir gider mali işler bankalar faiz vergi sigorta krediler vs gibi bir çok alanda kendini gösterecek.

Dolunayda JÜPİTER ve VENÜS aneretik derecedeki kavuşumu finans konularında zorlanmalara,değişim ve dönüşüm etkisine sahip.Tüm yasalaşmalarda ve Jüpiter’in temsil ettiği yukarıda bahsettiğim konularda kırılma noktası diyebileceğimiz keskin kararlara neden olabilecek gelişmeleri görünür kılacak.

Öz değer ve öz güven duygusunun baskın olduğu bu dönemde hataya meyletme enerjisi hakim.

Dolunayın diğer bir özelliği ise sağlık ve şifa konularını ele almasıdır.

Dolunaya olumlu destek veren Plüto Kova toplumsal dayanışmalar,güçlü işbirlikler,güçlü destekler alabileceğiniz zamana işaret ederken,Uranüs Boğa burcu etkisi de unutmamak lazım.

Finansal konularda alım satım konularında gökyüzü dürüstlük ve iyimserlik adı altında kayıplar olabileceğini anlatıyor.

Merkür Boğa burcu yerleşimi ise finansal konularda önemli imzalar sözleşmeler bu yönde belirgin haberleri getirecektir.Finansal yaptırımlar bu alanlarda zorlanmalara neden olabilir.
Diğer yandan Juno desteği alan Merkür imzalar sözleşmeler konusunda kadersel gelişmeleri beraberinde getirecektir.Evlenme boşanma finansal konular vs gibi bir çok konuda kararlar almak için belirleyici olacak.

Mars etkisi ise Koç Terazi aksı tutulma hatlarını tetiklerken Yeni dönem için atılan adımlara ve kararları beraberinde getirecektir.

Mars Hygieia Kad Chiron tutulma hatlarında ki kavuşumu sağlık ve şifa,hijyen konularını ele alırken bu alanlarda önemli gelişmeleri beraberinde getirecektir.

Neptün Jüpiter ve Venüs arasında ki destekleyici etkisi maneviyatı iyimserliği öne çıkarıyor.Üstü kapalı konuları belirgin kılarken anlama olgusu zorlaşabilir.Hâyâllerinizi gerçekleştirmek üzere cesur adımlar atabileceğiniz Dolunay enerjisi.

Satürn Uranüs arasındaki uyum sürpriz beklenmedik sıradışı bu güne kadar yapılanın dışında ki gelişmeleri ciddiyete taşımak sağlamlaştırmak hayatınıza dahil etmek için fırsatlar sunuyor olacak.


Aşk ve ilişkilerde önemli kararları tetikleyen bir Dolunay.Mevcut ilişkilerde Uzun vadeye yayılan ilişki kararları,maneviyatı güçlü birliktelikler,sevgi akışının yoğun olduğu ilişkiler.Sorunlu ilişkilerde Aneretik yerleşimler ilişkilerde dönüştürücü etkilere olayları fazlaca büyütme abartma noktasına getirebilir.

Dolunayda kişisel haritanızda 28 ile 6 derece arasında yerleşimi olanlar önemli etkiler alabilirler.

KOÇ ve TERAZİ burçları ilişkilerde önemli gelişmeleri beraberinde getirirken,seyehatler yolculuklar eğitim öğretim üniversiteler akademik hukuksal konular yurtdışı bağlantılı işlerde gelişmeler yaşayabilirsiniz.

BOĞA ve AKREP burçları ilişkiler ve finans konuları öne çıkıyor.Aşk ilişkiler konusunda bazı fırsatları getiriyor olacak.Finans konusunda zorlanma etkileri getirebilir.

İKİZLER ve YAY burçları ilişkiler önemli kararlar alınacağı bir süreç.Ortaklıklar imzalar işbirlikler imzalar sözleşmeler için önemli kararlar gelişebilir.

YENGEÇ ve OĞLAK burçları İş ve sağlık konularında önemli gelişmeler oluşabilir.Geri planda kalmak dinlenmek isteyebilirsiniz.Arkanizdan çevrilen işler görünür olabilir.

ASLAN ve KOVA burçları aşk ilişkiler çocuklar ile ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz.Sosyal çevre arkadaşlar guruplar organizasyonlar ile ilgili gündemler oluşabilir.

BALIK ve  BAŞAK burçları ev yuva aile konuları öne çıkabilir.İş hayatı kariyer konuları görünür olabilir.Aile üyeleri ve büyükleri ile ilgili gündemler oluşabilir.

Genel yorumlardır bireysel haritalarda farklılık gösterebilir.

Dolunay herkese mutluluk getirsin Sevgiyle büyüsün Ay..

İlknur KARAKAYA 

#ilknurlaastrolojiinstagram #yayburcundadolunay

Yılın en şanslı mucizevi yusufçuk günleri Makale: Yılın en şanslı mucizevi yusufçuk günleri