Mardin'de freni boşalan tırın kalabalığa dalması sonucunda 20 kişi hayatını kaybetti, 26 kişi ise yaralandı. Kazada şehit olan polis memuru Yahya Ergin'le ilgili ortaya çıkan detay ise kahretti. 1 çocuk babası Ergin'in bir hafta önce Tekirdağ'dan Mardin'in Derik ilçesine tayin olduğu belirtildi.

Dün akşam saatlerinde Mardin'in Derik ilçesinde akaryakıt istasyonu yakınında meydana gelen kazada, freni boşalan tır önündeki 2 araca çarptıktan sonra takla attı. Toplanan kalabalığın arasına arkadan gelen freni patlamış başka bir tır daldı.

20 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Katliam gibi kaza sonucu 20 kişi yaşamını yitirdi, 26 kişi ise yaralandı. Olayın gerçekleşmesinin ardından Mardin'e doğru yola çıkan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, burada yaptığı açıklamalarında hayatını kaybedenlerden birisinin, olay yerinde yaralılara yardım etmek isteyen bir polis memuru olduğunu açıkladı. Ayrıca olayla ilgili Derik Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adlî tahkikat başlatıldı.

3 KİŞİ TOPRAĞA VERİLDİ

Kazada hayatını kaybeden 20 kişiden İsa Ayebe (40), İrfan Aktaş (40) ve İbrahim Has (75), İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Vali Mahmut Demirtaş ve Kaymakam Evren Çakır'ın da katıldığı cenaze töreninden sonra Derik İlçe Mezarlığında gözyaşlarıyla toprağa verildi.

6 aydır birlikte olduğu adamın aslında kadın olduğunu öğrendi 6 aydır birlikte olduğu adamın aslında kadın olduğunu öğrendi

ŞEHİT POLİS, 1 HAFTA ÖNCE DERİK'E TAYİN OLMUŞ

Öte yandan ilk kazaya müdahale sırasında şehit olan polis memurunun kimliği de belli oldu. Kazada hayatını kaybeden polis memuru Yahya Ergin'in 1 hafta önce Tekirdağ Şarköy'den Mardin'in Derik ilçesine tayin olduğu belirtildi. Çanakkale Ezine doğumlu olan 33 yaşındaki polis memuru Ergin'in 1 çocuk babası olduğu ve TEM Şube Müdürlüğünde görevli olduğu öğrenildi. Ergin için Mardin Havalimanı'nda tören düzenlendi.