Olay, 24 Mayıs 2023 tarihinde Güzeller Mahallesi Bağdat Caddesi'nde meydana geldi. Erdoğan Yılmaz, mobilya montajına gittiği evde 3 çocuk annesi Dürdane Kaya ile tanıştı. Eşi ölen Dürdane Kaya ile arkadaşlık kuran Yılmaz, evlenmek istediğini söyledi. Yılmaz, olumsuz cevap alınca iddiaya göre 'seni vuracağım' diyerek tehdit etmeye başladı. Bunun üzerine Kaya, polis merkezine giderek Yılmaz hakkında suç  duyurusunda bulundu. Hakkında uzaklaştırma kararı alınan Yılmaz, evinin taksitini ödemek için beraberinde akrabası Yeter A. ile birlikte bankaya giden Kaya'yı takip ederek, sokak ortasında kurşun yağdırdı. Vücuduna 4 kurşun isabet eden Kaya, yaşamını yitirdi. Olayın ardından tutuklanan Yılmaz, hakkında 'silahla tehdit', 'ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma” suçundan dava açıldı.

Ayşe Özgecan Usta’nın ölümünde bilirkişi raporu ortaya çıktı Ayşe Özgecan Usta’nın ölümünde bilirkişi raporu ortaya çıktı

'GELME SENİ DE VURURUM' DEDİ

Erdoğan Yılmaz hakkında hazırlanan iddianamede akrabası gözünün önünde öldürülen Yeter A.'nın ifadesi de yer aldı. Olayı anlatan Yeter A.'nın, "Tehdit sebebiyle Dürdane, Gebze Aile İçi Şiddet Büro Amirliğine şikayette bulundu ve sanık hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı. Olay günü Dürdane ile hastaneye ardından yengemin evinin taksitini ödemek için Gebze Belediyesi'ne gittik. Sanık her ayın 24'ünde Dürdane'nin taksit ödediğini biliyordu. Taksiti ödedikten sonra yürüyerek bankaya gitmek üzere yola çıktık. Yolda yürürken bir el silah sesi duydum. Karşıya baktığımda 3 metre mesafemizde sanığın elinde silah olduğunu gördüm. Sanık silahı Dürdane'nin göğüs hizasına doğrultarak ateş etti. Dürdane yere düşünce sanığın üzerine yürüdüm. Erdoğan silahı bana doğrultarak 'Gelme vururum seni' diyerek iki kez tekrarladı daha sonra Dürdane'ye dönerek 'Ben sana seni vuracağım demedim mi?' diyerek olay yerinden uzaklaştı" şeklindeki ifadesi iddianamede yer aldı.