• BIST 107.303
 • Altın 153,156
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  Esnafın yeni sezon hazırlığı

  23.03.2009 10:43
  2009 turizm sezonundan büyük beklentisi olan Kuşadası esnafının tadilat çalışması büyük bir hızla devam ediyor.
  Esnafın yeni sezon hazırlığı
  Esnafın yeni sezon hazırlığı Esnafın yeni sezon hazırlığı Esnafın yeni sezon hazırlığı

  Aybaşında başlayan ve Nisan ayında büyük artış yaşanacak olan gemi seferlerine yetişmek için özellikle Kuşadası"nın alış veriş merkezleriyle ünlü Barbaros Bulvarı ile Orient ve Grand Bazaar"da bulunan bazı turistik mağazalardaki hummalı çalışma dikkat çekiyor.
  Kuşadası turistik çarşı esnafı, yatırım yapmadan para kazanılmayacağının bilinci içerisinde işyerlerini sezona hazır hale getirmenin telaşına düştü. Turist gemilerinin sayısının Nisan ayından itibaren önceki yıllarından ortalamasının üzerine çıkacak olması nedeniyle sezon hazırlığına hummalı şekilde sürdüren esnaf, 2009"dan son derece ümitli.
  Yeni sezon hazırlıklarının iyi gittiğini ve vitrinlerini yenilediklerini kaydeden Kuşadası çarşı esnafı, sezondan beklentilerinin yüksek olduğunu belirtiyor. Turistlere daha kaliteli hizmet vermek amacıyla mağazalarında tadilat yaptıklarını kaydeden esnafların büyük bölümü uzun bir aradan sonra vitrinlerini de yeniliyor. Kuşadası'nda 20 yıldır esnaflık yapan İbrahim Öncel, " Küresel krizin etkilerini artırdığı bir ortamda yatırım yaptığımız için yakın çevremiz ve arkadaşlarımız tarafından taktir aldığımız gibi eleştiride aldığımız oldu. Kuşadası turizmine inanıyoruz Kuşadası turizminin geleceğini nede inanıyoruz Kuşadası turizminde doğru hamleler yapıldığında diğer sektörlere de faydalı olacağına inanıyoruz. En büyük ihtiyacımız
  turizmi 6 aydan en az 8-10 aya çıkarılması bu sezon 700 tane gemi bekliyoruz. 700 - 800 bin turist bekleniyor. Gelecek turistler tekelleşme yerine çarşıya bırakılırsa, Türkiye ekonomisine daha büyük oranda döviz girer" dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim