Her sabah gözlerini açtığında yorgun ve umutsuz bir bakış açısı ile "bugün bir mucize olur mu" beklentisiyle,  umutsuz ve isteksiz kalkıp sıradan bir güne başlarsın gene.

Sosyal medyaya takıldığında karşına çıkan saçma sapan masallar hikayeler sana dudak büktürüyor ve saçmalık olarak da geliyor olabilir.

Alışkanlık olarak da şöyle bir göz gezdirirsin; her şey güzel olacak, kendine inan, başaracaksın, vs vs.

Yaşadıkların deneyimlerin nasıl, söylenenler ise Alis Harikalar Diyarında…

Bunları okudukça her şey daha sıkıcı gelir ve bir kat daha ağırlık çöker üstüne. Yaşam sevincin bir tık daha azalırken çalışmak, insanlarla konuşmak, sinemaya gitmek vb. çok anlamsız gelmeye başlar.

Bir gerçek var ki, sen oflarken, sıkılırken, hiçbir şey değişmezken, zaman akıp gidiyor, ömründen bir gün daha geçiyor fark edemeden.

Bir yanın mücadeleci, bir şeyleri elde etmek için mücadele etmek ve zorlanmak gerektiğini söyler ve tüm gücünü bu savaşı kazanmak için kullanır, üstün bir performans sergilersin, cesurca; lakin bir tarafın da korkar ya aynısı tekrar olursa diye endişe ve kaygı zihnini ve bedenini sıkıştırmaya başlar.

Her gün hayatında "mış" gibi yapmakla hiçbir şeyi değiştiremiyor ve diyorsun ki tabi ki değişmez bu benim kaderim…

Değişimi çok istemek değil, gerçekten istemek önemli. Bilinçaltımıza inandırmadığımız hiçbir şey gerçekliğimiz olmaz. Bunun için, bir yerden başlamamız gerekiyor. Kimse için değil, kendimiz için bunu yapmalıyız.

Yaşadığın hayattan mutsuzsan, kendini bir çıkmazda hissediyorsan, kendini mutsuz görmek istemiyorsan, yapman gereken tek şey harekete geçmen. Ne yapacağını bilmiyorsan bile aynada kendine bak, aynadaki yansıma ne hissediyor ve nasıl görünüyor, karşındaki kişinin hislerine bugüne kadar hiç şahit oldun mu? Onunla konuş çünkü o bunu hak ediyor!

Her şey değişir, beş yıl önce zor dediğin anlarda geçmedi mi? Geçmişine bir bak, neler neler yaşadın, kolay yada zor olsa da hepse geride kaldı ve hayatında sen istemesen bile birçok şey değişti. Peki, bir  5 yıl sonra nerde nasıl yaşamayı istersin?

İşsiz olabilirsin, sevgilinden yeni ayrılmış olabilirsin, işten atılmış ya da ayrılmış olabilirsin, eşinden ayrılmış ya da ayrılma eşiğinde olabilirsin vb  birçok sıkıntı içinde olabilirsin. Ama şunu unutma, nefes aldığın her zaman, her şey için çözüm vardır. Bir kapı kapanıyorsa mutlaka yeni bir kapı açılır.

Değişmeyen tek şey, DEĞİŞİMDİR!

Yeter ki kendine güven, kendi potansiyelini keşfet ve olması gerekenin zaten olacağına inan.

Şimdi harekete geç güvenli alanından bir adım atarak, değişimi, mucizeler ile hayatına al.