DÜNYANIN EN DEĞERLİ VE

YARATICI VARLIKLARI OLAN

TÜM KADINLARIN

ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN!

Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; anne derdim.

Sevgili anneler ve anne adayları, bir gün değil her gün; Anneler gününüz kutlu olsun.

Anne ve Annelik Kavramı Nedir?

Ana ya da anne, bir çocuğu doğuran, bakımını üstlenen veya kendi doğurmadığı bir çocuğu evlat edinen ve bakımını üstlenen kadındır. Annelik, yavrusuna karşı gösterdiği şefkat, ilgi ve duygularının bütününe verilen addır. Anne, özellikle çocuğun yetiştirilmesinde temel sosyal rolü yerine getirir ve yaşaması için gayret ve şefkat gösterdiği varlığa kaç yaşında olursa olsun her zaman ilk günkü gibi şefkat ve korumacı duygularla yaklaşır.

Anne ve Çocuğun arasındaki bağın gücü;

Bir bireyin karakteri ve genetik yapısı 3 nesil önceki büyükannesinin rahminde kayıtlıdır ve ata kadınların enerjisinden, yaşam enerjisini, yaşamdan haz almayı ve bereketini ve kariyerdeki kaynaklarının likit akışını alır. (Negatif kalıpları varsa bu akışı çocuklar alamaz)

Bu nedenle; Annelerimizin ve anne atalarımızın varlığı çok büyük ve yücedir. Çünkü dokuz ay rahminde çocuğu taşırken anne, sembiyoz bir iletişim halinde iken tüm hücreleri ile ve düşünce yapısı ve kalıpları ile yavrusu ile bağ kurar. Bu nedenledir ki bir çocuk kendi hayatına akarken en zor anneden ayrışır. Çünkü annesi ile aynı düşünce kalıplarına bağlı iken bir taraftan bazı davranış ve düşüncelerinin, kendi düşünce yapısı olmadığını hissederek kendi kimliğini bulmaya çalışır. Bunu ancak çocuk anneden ayrışabildiyse yaşamaya başlar.

Sen ne düşünüyor isen telepati gücüyle her şeyi annen hisseder, iyi olanı sevgiyle aldığı gibi, negatif düşünceni de sevgiyle kabule geçer. Her anne yavrusunu koşulsuz sever lakin ataları tarafından nasıl sevildiyse, ne gördüyse yavrusuna da öyle annelik yapar. Şayet annenle bir çatışma yaşıyor, ondan ayrışamıyor isen, ondan beklentin olan duyguları kendine hediye et ve anneni olduğun gibi kabul et. Sana veremediklerini nasıl vereceğini bilmediği için veremiyordur. (Çocukluğunda annenin sevgisini, şefkatini alamadıysan kendini sevmeyi öğren)

Gerçek olan şu; hayattaysak annemiz rahminde bizi taşıdığı için hayattayız.

Tüm annelerin ve anne adaylarının, kadınlığını, anneliğini, dişiliğini onurlandırıyorum.