İzmir’de 2 Mayıs gecesi evine yapılan baskınla gözaltına alınan görüntü yönetmeni ve belgesel sinemacı Koray Kesik, yurtdışına çıkış yasağı ile serbest bırakıldı.

Kesik’in savunmanlığını yapan MLSA avukatları, gözaltına alınmasının ardından 3 Mayıs’ta hakkında bulunan yakalama, gözaltı kararlarıyla dosyaya getirilen kısıtlılık kararına ve belgesel sinemacının evinde bulunan materyallere el konulmasına itiraz etti.

Kılıçdaroğlu CHP genel başkanlığına yeniden aday olacak mı? Canlı yayında açıkladı Kılıçdaroğlu CHP genel başkanlığına yeniden aday olacak mı? Canlı yayında açıkladı

YURTDIŞI YASAĞI İLE SERBEST BIRAKILDI

Kesik, Savcılık ifadesi alınmaksızın tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Kesik, çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından yurtdışına çıkış yasağı ile serbest bırakıldı.

Ne olmuştu?

Görüntü yönetmeni ve belgesel sinemacı Koray Kesik, 2 Mayıs'ta gece saatlerinde İzmir’de kaldığı eve yapılan baskında gözaltına alındı. Bugün Kesik'in gözaltı süresi üçüncü defa 24 saatliğine uzatıldı.

Gizlilik kararı olan soruşturma dosyasında Kesik'e yöneltilen suçlamalar hakkında bilgi bulunmuyor. 24 saatlik avukatla görüş yasağının bitmesinin ardından Avukat Fatih Aydın ile görüşen Kesik'in durumunun iyi olduğu bildirildi.

Kesik'in belgesel çalışmalarını içeren dijital materyallerine el konuldu. MLSA Hukuk Birimi, gizlilik ve el koyma kararları ile gözaltı kararına İzmir 1. Sulh Ceza Hakimliği'ne itiraz etti.