Demokrat Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Turgut düzenlediği basın toplantısında Aydın için hazırladığı projeleri paylaştı.

Aydın siyasetinin yerelde CHP’ye iktidar olarak da AK Parti'ye mahkum ve mecbur olmadığını ifade eden Hüseyin Turgut, yaptığı sunumda Aydın için hazırladığı projeleri ve sahadaki izlenimlerini şu cümlelerle paylaştı:

“15 yıldır Aydın’ı CHP ve Büyükşehir belediye başkanı Özlem Çerçioğlu yönetiyor. Dolayısıyla Aydın ve Aydınlılar adına son 15 yılda var olan tüm yerel sorunlardan birinci dereceden Çerçioğlu sorumludur.

15 yıl önceki Aydın ile bugünkü Aydın arasında bir değişim, gelişim, ilerleme yaşanmış Türkiye’de gurur duyulacak bir Aydın vizyonu ile karşı karşıya isek; o zaman bu seçimi açık ara sayın Çerçioğlu alacaktır.

Kesin olan bir şey var ki; Aydın hariç Türkiye’deki tüm şehirler de gözle görülür bir gelişim, değişim ile öne çıkarken, Aydın her alanda önce bölgesindeki daha sonra Türkiye’deki tüm gelişmelerden geri kaldı!...

Bu nedenle Çerçioğlu’nun bir 5 yıl daha istemesi için seçmende bir beklentinin olması lazım.

Bu beklentinin Aydınlılar da olması için; ortada bir başarı hikayesi olması gerekmektedir.

O zaman geriye tek seçenek kalıyor: AK Parti adayı Mustafa Savaş.

Çerçioğlu’nun tek umudu üçüncü kez aday olan iktidar adayı Mustafa Savaş.

Çünkü 22 yıldır iktidarda olan; üç dönemdir de iktidar adına hem vekillik hem büyükşehir adaylığını tekelinde tutan Mustafa Savaş’ın alternatif olmadığına inanıyor Çerçioğlu.

Çünkü 22 yıldır iktidarın imkanlarıyla Özlem Çerçioğlu’nun başaramadığı değişimi Mustafa Savaş bir nebze de olsa Aydın için Aydınlılar lehine yapabilirdi.

Fakat yapmadı!

Dolayısıyla sayın Çerçioğlu bir 5 yıl daha başkan olma hayalini Aydınlı seçmenden çok Mustafa Savaş'a bağlamış görülüyor.

Oysa Aydın ne Çerçioğlu’na ne de Savaş'a mecbur ve mahkum değil.

Aydın mahkum değil; özgürdür!..

İradesine ipotek konulmasına izin vermez; bunu deneyenleri de geçmişte olduğu gibi cezalandırır.

Çünkü Aydın demokrattır ve bunu rahmetli Menderes ile birlikte yürüdüğü demokrasi deneyimine borçludur.

Bu tıkanmışlığın çözümü, iki aday arasında birini tercih etme zorunluluğu Demokrat Parti'nin gücü Aydın’ın Aydınlı için her zaman hazırdır."

DP Aydın Büyükşehir adayı Hüseyin Turgut'un seçim çalışmalarında sahada çok net görüyorum: Aydınlı üçüncü yol arayışında ve Demokrat Parti adayı Hüseyin Turgut'a teveccüh gösteriyor…

Farklı bir siyasetçi kimliği ile "aktivist" gibi şehrin biriken problemlerine dair çektiği videolar ve çözüm odaklı projeleri ile seçmenin gösterdiği teveccühü boşa çıkartmayacak enerjiye sahip görünüyor.

DP Büyükşehir adayı Hüseyin Turgut, projeler hakkında bilgi paylaşırken; Turizmden tarıma, ticaretten tabiata kadar bir çok alandaki projelerini, hizmet kalemlerini sıralarken özellikle Aydın’ın bu alanlarda ihmal edildiğini, reklam, algı ve illüzyon oyunlarıyla Aydınlı’nın geleceğinden, umudundan, hayalinden hem zaman hem para kaybı yaşandığını söylüyor.

DP Büyükşehir adayı Hüseyin Turgut, insan odaklı projelerinde özellikle aileyi merkez aldığının altını çiziyor.

AK Parti'nin mutfağı yangın yerine çevirdiğini; Emeklinin, Çiftçinin, Esnafın, Öğrencinin gider kalemlerini destekleyecek katkılar sunacağı konular ile ilgili projelerini anlattığı basın toplantısında, Emeklerimize aylık 3 Bin lira gider kalemlerini destekleyecek şekilde katkı sunacağını, Büyükşehir belediye bünyesinde Akıllı tarım uygulamalarına öncülük yapacak daire başkanlığı ihdas edileceklerini, Çiftçilere dönüm başı 2,5lt mazot desteği vereceğini, Lisanslı depoculuk hizmetleriyle dört mevsim ürün sevkiyatı ihracatı yapılabilir tedbirler alacaklarını ifade etti.

Her kademede ki öğrencilere burs verileceğini ve üniversite öğrencilerinin barınma, beslenme, ulaşım giderlerine katkı sunarak Aydın’ı eğitim turizminde canlandırıp öğrenci dostu kent yapacaklarını.

Her mahallede özellikle köylerde üretimi teşvik ederek Kadın kooperatifleri kurup Kadınların hem ev ekonomisine katkı vermelerini hem toplumsal hayatta etkinleşmelerini sağlayacak işler yapacaklarını. 15 yıldır Kadın Bir Büyükşehir Belediye Başkanı olmasına rağmen Çerçioğlu'nun reklam panolarında boy göstermek dışında çözüm üretmediğini ileri sürdüğünü ifade eden Hüseyin Turgut, 31 Mart'ta “Aydınlılar CHP ve AK Parti'ye sürpriz hazırlıyor!..”

İnsanımızın şehrimizin sahipsizliğine bir son verelim.

Muhalefetsiz egemenlik konforuna alışmış derebeylerinin çarkına gelin, birlikte çomak sokalım! Büyükşehir Belediye başkan adayları ile siyasi parti yönetimlerine ve milletvekillerine ibret olsun.

Aydın seçmenin 3. kez aday olan Mustafa Savaş ile 15 yıldır şehri yöneten Özlem Çerçioğlu'na mecbur olmadığını, kendisinin 3. yol için bir seçenek olduğunu, kendisine hem CHP'li hem AKP'li hem de İYİ Partili seçmenin teveccüh göstereceğini ifade eden Hüseyin Turgut, Aydın'ı aydınlık bir şehir haline getirebilecek yönetimi ortaya koyma konusunda iddialı olduğunu, artık Savaş bitsin, Özlem gitsin şimdi değişim zamanı, diyor.

Her zaman olduğu gibi takdir seçmenindir.

cdf5de33-6fba-495e-9020-b19b8f331703

Efeler halkı Fatih Atay'ı bir 5 yıl daha neden seçsin? Makale: Efeler halkı Fatih Atay'ı bir 5 yıl daha neden seçsin?