banner83

Kuşadası Eski Belediye Başkanı ölüm yıl dönümünde anıldı

Kuşadası eski Belediye Başkanı M. Lütfi Suyolcu, ölümünün 19. yılında İbramaki Sanat Galerisi’nde düzenlenen törenle anıldı.

Kuşadası Eski Belediye Başkanı ölüm yıl dönümünde anıldı
banner94
banner26

M. Lüfti Suyolcu için ölümünün 19. yılında Kuşadası Belediyesi tarafından İbramaki Sanat Galerisi’nde düzenlenen anma etkinliğine kızı Çiğdem Suyolcu ve Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’nın eşi Nil Kayalı ile birlikte Suyolcu’nun sevenleri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. 1977-1980 ve 1989-1994 yılları arasında iki dönem Kuşadası Belediye Başkanlığı yapan M. Lütfi Suyolcu, 16 Mayıs 1995 tarihinde evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Anma etkinliğinde konuşan merhum Lütfi Suyolcu’nun kızı Çiğdem Suyolcu, “19. kez toplandık babam için. Bu anma etkinliğini ilk 13 yıl biz ailecek yaptık. Daha sonra eski belediye başkanımız Esat Altıngün’ün döneminde kendisinin isteğiyle belediyeye bıraktık. Şimdi de yeni başkanımız Özer Kayalı’nın döneminde bunun devam etmesi çok sevindirici. Bu etkinliği devam ettirmek zorunda değillerdi. Bu yüzden kendilerine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“İNSANLAR SEVGİYLE BESLENİR”
Suyolcu, konuşmasına şöyle devam etti:
“Babamı kaybedeli tam 19 yıl oldu. Bu güzel duygular bende birikip duruyor. Gerçekten sevdiğim insanlara sevgimi daha çok göstermeye çalıştım. İnsan sadece sevgiyle beslenir. Gerçekten sevildiğin zaman, gerçekten sevildiğin zaman bütün boşluklar doluyor. Bu biriken tüm güzel duyguları sevdiğim tüm güzel insanlara akıttım. Birilerini seviyor olabiliriz ancak bunu göstermediğimiz takdirde hiçbir önemi yok. Bu anma günleri her yıl çok keyifli oldu. Çünkü sadece babamın kalbinden yakaladığı insanlar katıldı. Çok keyif alıyorum böyle toplanarak. Birbirimizi görmüş oluyoruz. Ben çok mutluyum bu anma töreninin devam etmesinden dolayı. Özer abiye bir kez daha teşekkür ediyorum. Demek ki önümüzdeki 4 yılda da bu anma etkinlikleri devam edecek. Anma etkinliğinin gerçekleşmesine katkılarından dolayı İHA Kuşadası Muhabiri Zafer Hacısalihoğlu’na, gazeteci Latif Sansür’e ve Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’nı eşi Nil Kayalı’ya gösterdiği katkılar için çok teşekkür ediyorum.”

LÜTFİ SUYOLCU'YU ANMA ETKİNLİĞİ DEVAM EDECEK
Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’nın katılamadığı programda Başkan adına Belediye Meclis Üyesi Zekeriya Tünk konuştu. Tünk, “Güzel insan Lütfi Suyolcu’nun 19. ölüm yıldönümündeki bu anma etkinliğine katıldığınız için sizleri kutluyorum. Belediye Başkanımız Aydın’da toplantıda olduğu için programa katılamadı. Onun adına burada söyleyebilirim ki Kuşadası Belediyesi olarak bu anma etkinliğini görev süremiz boyunca devam ettireceğiz. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Merhum başkanımız Lütfi Suyolcu’nun ruhu şad olsun” ifadelerini kullandı. 

banner103
M. Lütfi Suyolcu'nun hayatından karelerin yer aldığı video gösterisini izleyenler duygu dolu anlar yaşadılar. Katılımcılar söz alarak merhum Lütfi Suyolcu ile yaşadığı anılarını anlattılar. Anma etkinliğinin ardından katılımcılara lokma dağıtıldı. Programın sonunda Lütfi Suyolcu’nun kızı Çiğdem Suyolcu, anma etkinliğine katılanlara teşekkür etti.

kusadasi-eski-belediye-baskani-suyolcu-olumunun-19.-yilinda-anildi1.jpg

kusadasi-eski-belediye-baskani-suyolcu-olumunun-19.-yilinda-anildi2.jpg

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 11:18

banner102