AKP ilk defa 2002 yılında seçimlere girmiş ve iktidarı ele geçirerek günümüze kadar bu iktidarını sürdürmüştür. Bu yirmi bir yıllık süreçte birisi beş aylık dönem olmak üzere altı defa seçim yapılmış, bu seçim sonuçlarında on bir farklı kişiden oluşan on sekiz milletvekili seçilmiştir.

Bu yirmi bir yıllık dönemde AKP kesintisiz iktidar olmasına rağmen Aydın ili yeterince yatırım alamamış ve çevre illerden geride kalmıştır. Artık önümüzdeki seçimlerde Aydın iline katkı verecek yeni yüzleri milletvekili olarak görmek istiyoruz. 

Geçtiğimiz hafta önce AKP Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, bu yıl yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için görevini bıraktığını açıkladı. Ömer Özmen, partisinin il başkanlığında düzenlediği, çok sayıda partili ilçe başkanı ve belediye başkanının katıldığı basın toplantısında, 2015 yılından itibaren il başkanlığı görevini sürdürdüğünü, milletvekilliği aday adaylığı için görevinden ayrıldığını belirten Ömer Özmen, adaylığı ile ilgili olarak:

"8 yıl boyunca bu onurlu ve şerefli görevi yapmama imkan sağlayan başta Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve Genel Merkez teşkilatımıza şükranlarımı sunuyorum. Bugüne kadar nasıl bu davanın neferi olarak hizmet ettiysem, bundan sonra da aynı bilinçle büyük ve güçlü bir Türkiye, daha adil bir dünya için çalışmaya devam edeceğim. 2023 seçiminin ülkemiz, ilimiz ve partimiz için hayırlı olmasını diliyorum" diyerek aday adaylığını açıkladı.

Ömer Özmen ayrıca;

"Aydını biliyoruz, sorunlarını biliyoruz, bugüne kadar büyük bir özveri ile yapılan hizmetleri ve çalışmaları nasip olur da emanet verilirse bayrağı devralarak yukarıya taşımaya çalışacağız. Neticede ortada yirmi bir yıllık bir emeği ve birikimi olan bir partiyiz. Aydında bugüne kadar önemli ve büyük yatırımlar yapıldı. Öncelikle bu yatırımlara vesile olan başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve bu yatırımların ilimizde yapılmasını takip eden ilimizin önceki dönem milletvekillerine teşekkür ediyorum. Tarım şehri olan ilimizde tarımın altyapısı ve sulama işleri büyük ölçüde tamamlandı, okullarımız büyük oranda yenilendi, duble yollar ile ulaşım ağı güçlendi, Aydın-Denizli otoyolu, Şehir Hastanesi temelleri atıldı, hızla ilerliyor. AK Partili Belediyeler ilçelerinin adeta çehresini değiştirdi. Bu bakımdan yapacak daha çok işimiz var."

"Siyaset yolu ile iyilikleri, güzellikleri, faydalı işleri çoğaltabilir, kötülükleri, çirkinlikleri, zararlı işleri azaltabilirsiniz. Ayrıca iline, insanına, ülkesine hizmet ederek katkı sağlamak isteyen herkes siyaset kurumunda görev almalı. Büyük ve Güçlü Türkiye hedefi, Daha Adil bir Dünya hedefleri her zaman bizim hedeflerimiz olmuştur, dün de bugün de. Gayretimiz bulunduğumuz makama güç katmak ve o makama halel getirmemek yönünde oldu hep. Bundan sonra da bu bilinç ve gayretle hareket edip ilimize ve ülkemize hizmet etmeye çalışacağım" dedi.

Yaklaşık sekiz yıl AKP İl Başkanlığı görevini sürdüren Ömer Özmen kimdir?

1978 Avusturya doğumlu olan Ömer Özmen Aydın İmam Hatip Lisesi'nden mezun olduktan sonra Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimini tamamlamıştır. Mezuniyetinin ardından avukatlık görevine başlamıştır. 2002 yılında Saadet Partisi ile siyasi hayatı başlayan Ömer Özmen, Aydın Saadet Partisi’nde İl Başkanlığı yapmıştır. 2010 yılında Has Parti’nin kurulmasıyla da Aydın Has Parti Kurucu İl Başkanı olarak görev yapmıştır. Akabinden Has Parti’nin kapanışıyla 2012’de AKP'nin İl Hukukçusu olmuştur. 2015’te yapılan 5.Olağan Kongre ile AKP İl Başkanı olarak görevine başlamıştır. Üç farklı partide il başkanlığı yaparak önemli bir başarıya imza atan Ömer Özmen evli ve üç çocuk babasıdır.

Ömer Özmen şimdiye kadar göstermiş olduğu sakin tavrı, olaylara çok yönlü bakışı ve ilimize yapmak istedikleri ile farklı bir aday profili çizmektedir. 2002 seçimlerinde seçilen ve Kültür ve Turizm Bakanlığı yapan Atilla Koç’u bir kenara ayırırsak şimdiye kadar seçilmiş olan AKP milletvekillerinin Aydın ilinde dile dokunur işler başardıklarını söylemek güç. Bu nedenle Aydın iline olumlu katkı yapacağına inandığımız Ömer Özmen'e çıktığı yolda başarılar dileriz.

"Memurlarınızı seçerken zalim yöneticilere hizmet etmemiş ve devletin suçlarından ve zulümlerinden sorumlu olmamış bulunmalarına dikkat ediniz." (Hz.Ali)