Japon deprem uzmanından uyarılar... 3 ili işaret etti Japon deprem uzmanından uyarılar... 3 ili işaret etti
ABD hükümetinin, TikTok’un ülke genelinde yasaklanması gerektiğini düşünürken, Reuters tarafından yapılan ankete göre, ABD’li vatandaşlarının yaklaşık yüzde 58’i, Çin hükümetinin TikTok’u “Amerikan kamuoyunu etkilemek” için kullandığı yönündeki iddialara katılırken, yaklaşık olarak yüzde 13’ü bu görüşe katılmadı. Geriye kalanlar ise ya emin değildi ya da soruyu yanıtladığı bilgisi yer alıyor.

TikTok’u yasaklaması ile ilgili Reuters anketinde göre ABD’lilerin yüzde 50’sinin yasaklanmasını desteklerken, yüzde 32’sinin yasağa karşı olduğunu bilgisine ulaşıldı.

Yukarıda yer alan verilir sadece ABD’li yetişkinleri tarafından yapılan anket sonuçları. Anket çalışmalarında 40 yaş ve üzeri her 10 anket katılımcısından yaklaşık 6’sı yasağı desteklerken, 18 ila 39 yaş arası ise yaklaşık 10 katılımcıdan 4’ü yasağı desteklediği bilgisi verildi.

Amerikalıların yüzde 60’lık çoğunluğu, ABD’li siyasi adayların kampanyalarını tanıtmak için TikTok’u kullanmalarının uygunsuz olduğunu söylerken, Başkan Joe Biden geçen hafta ByteDance’e TikTok’un ABD varlıklarını elden çıkarması için 270 gün veren yasayı imzaladığı bilgisi verilirken, Başkan Joe Biden geçen hafta ByteDance’e “bu duruma uyulmaması durumunda ise, ülke genelinde yasakla karşı karşıya kalacak” Dedi.

TikTok’un ABD Anayasası’nın 1’inci Değişikliğinde yer alan ifade özgürlüğü korumalarının ihlali nedeniyle yasağa itiraz edeceğini açıklandı