AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Türkiye'nin en çok yalan habere maruz kalan ülke olduğunu belirterek, "Türkiye, yalan habere maruz kalan ülkeler sıralamasında 1’inci sırada yüzde 49 ile. O yüzden lütfen bunların yalanlarına asla inanmayın" dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşağı'nın açılışı törenle yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi folklor ekibi halk oyunları, Abdal Halil Ağa’nın torunları davul gösterisi sundu. Türk halk müziği konserinin ardından törenin açılış konuşmasını yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, göreve geldikleri günden bu yana 3.3 milyar liralık yatırım yaptıklarını söyledi.

'ŞARTNAMEDE 210 GÜNDÜ, 90 GÜNLÜK BİR SÜRE BELİRLEDİK'

60 metre uzunluğunda çift şeritli tünel ve 500 metre uzunluğunda bağlantı yollarından oluşan Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşağı’nın şehrin trafiğinin rahatlamasında önemli rol oynayacağını ifade eden Güngör, "Projemizin şartnamesinde yer alan tamamlanma süresi 210 gündü. Müteahhit ile yaptığımız görüşmeler neticesinde projemizi tamamlamak için 90 günlük bir süre belirledik. 10 Haziran tarihinde temelini attığımız gün bölgeye bir de zamanmatik ekledik. Hamdolsun 90 günün tamamlanmasının ardından köprülü kavşağımızı trafiğe açıyoruz. Bu köprülü kavşağımız şehrimizin doğusunu batısına bağlayan çok önemli bir aks üzerinde yer alıyor. Kahramanmaraşımız bölgenin en önemli kış turizm alanlarından Yedikuyular Kayak Merkezine sahip. Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşak aynı zamanda Yedikuyular Kayak Merkezimize de ulaşımı kolaylaştıracak bir proje. Ayrıca bu kavşağımız şehrimizin özellikle kuzey kısmını transit olarak Kuzey Çevre Yoluna da bağlantı sağlayacak önemli akslardan bir tanesi" diye konuştu.