Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü olarak 17 Mart 2023 günü göreve başlayan Prof. Dr. Bülent Kent, göreve başladıktan tam 440 gün sonra Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ziyaret etti. Daha önceki açıklamalarında sürekli Aydın Büyükşehir Belediyesini eleştiren Rektör Bülent Kent’in CHP’li Özlem Çerçioğlu’nun yerel seçimdeki başarısının ardından ziyareti Aydın’da çeşitli yorumlara neden oldu.

Aydınlı dağcı, Orta Torosların çatısına tırmandı Aydınlı dağcı, Orta Torosların çatısına tırmandı

Aydın’da gerek resmi kurumların gerekse sivil toplum örgütlerinin tüm girişim ve çabalarına rağmen gerek iş dünyası, gerekse şehirle istenilen ölçüde bütünleşemeyen Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin Rektörü Bülent Kent, şehrin Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na tam 440 gün sonra ziyaret etti. Görev süresinin nerdeyse yarısına gelen ADÜ Rektörü Bülent Kent’in ziyareti ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmaz iken, Üniversite Hastanesi’nin yolunu bile yaptıramayan Rektör’ün Büyükşehir Belediyesi’nden talepleri de merak konusu oldu.

Ziyaret ile ilgili Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan paylaşımda “Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette; ADÜ Rektörü Kent, Çerçioğlu’nu Aydın’daki başarılı çalışmalarından dolayı kutladı. Aydın’ı gençler için de daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için çalışmaya devam ettiklerini belirten Çerçioğlu, ADÜ Rektörü Kent’e nazik ziyaretleri için teşekkür etti” ifadeleri paylaşıldı.