banner339
banner391
banner313

Türk Telekom'da "ByLock" operasyonu: 20 gözaltı

Türk Telekom'daki FETÖ yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, örgütün şifreli haberleşme programı "ByLock"u kullandığı iddia edilen 20 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Operasyonda, şu ana kadar 16 kişi yakalandı.

Türk Telekom'da
banner385

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca  yürütülen Türk Telekom'daki FETÖ yapılanmasına ilişkin soruşturma devam ediyor. Bu kapsamda, daha önce Türk Telekom'da çalışan, bir kısmı ayrılan, bir  kısmı ise açığa alınan personelin, FETÖ'nün şifreli haberleşme programı olan  "ByLock"u kullandığı bilgisinin alınması üzerine savcılık harekete geçti.  Soruşturmayı yürüten savcılık, "ByLock" kullandığı belirlenen 20 kişi  hakkında gözaltı kararı verdi.   Bunun üzerine İstanbul merkezli birçok ilde eş zamanlı düzenlenen  operasyonda, 16 kişi yakalandı. Hakkında gözaltına kararı bulunan 4 kişi ise  halen aranıyor. 

Türk Telekom'daki FETÖ yapılanmasına yönelik soruşturmada, bugüne  kadar 55 kişi tutuklanmış, 38 kişi ise adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest  bırakılmıştı. Yine aynı kapsamda, adreslerinde aranan ancak bulunamayan 30  şüpheli hakkında ise ''terör örgütüne üye olmak'' suçundan hakimlikçe yakalama  kararı verilmişti.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2016, 11:06
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k