banner339
banner313

MHP'li Yalçın: Bu bir cinnet halidir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Sayın Bahçeli'ye aylarca aç kalmış sırtlanlar gibi saldırmak, sadece açlıkla da izah edilemez. Bu bir cinnet halidir. Bunların gözleri kör, kulakları sağır olmuş, beyinleri uyuşmuştur." değerlendirmesinde bulundu

MHP'li Yalçın: Bu bir cinnet halidir
banner401
banner427

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada 15 Temmuz darbe girişimi karşısında milletin ve milli unsurların gösterdiği direnişin, ihanet şebekesi FETÖ'nün hesaplarını bozduğunu, sonradan alınan tedbirlerle bu şebekenin dağıtıldığını belirtti.

Hainlerin Vatansever, bölücülerin milliyetperver kisvesine büründüğünü vurgulayan Yalçın, "Bunlara medyada istimale ve tahrike müsait bazı çevreler de eklenmek suretiyle bir şer mutabakatı, şer iş birliği ortaya çıkmıştır." ifadesini kullandı.

Referandum sonrasında şer odaklarının ihanet çabalarını sürdürme şansları kalmayacağı için referandumu sabote etmek üzere son barutlarına, nefeslerine, kurşunlarına varıncaya kadar bütün cephanelerini harcamak üzere, gayrete geldiklerinin gözlendiğine işaret eden Yalçın, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Referandum sonrasında bunların defterleri dürüleceği, yıllardır millete yazıp söyledikleri yalanların sonu geleceği için telaş ve korku içinde saldırıya geçmişlerdir. Hepsinin hedefinde MHP vardır. Çünkü MHP bunların oyunlarını bozmuş, oyuncaklarını ellerinden almıştır. Çünkü MHP, 15 Temmuz gecesinden itibaren siyasetin başat aktörü olarak ülkeyi parçalanmaya götüren süreci tersine çevirmiştir. MHP'yi hedefine koyan çevrelerse papaz tesbihindeki dua boncukları gibi yan yana dizilmişlerdir. Bunlar sadece MHP'ye saldırmakla yetinmemekte, hep bir ağızdan oyunu bozan Bahçeli'nin siyasetten silinmesi için yakarmaktadır. Yıllardır tekrarlanan ama aslı çıkmayan 'MHP bitecek' nakaratının bir benzeri, şimdi referandum sonrasına uyarlanmış, 'MHP referandumdan sonra bitecek' şekline dönüşmüştür."

 "Bunların Ermeni çetelerinden farkı kalmamıştır"

"Perinçekgillerin emrindeki yayın organları ve buradaki maaşlı ihanet tellallarıyla kaos borazanlarının koro halinde Bahçeli'ye saldırdığını" belirten Yalçın, şunları kaydetti:

"Aydınlıkçıların sözüm ona korumaya çalıştığı ve tahrike yeltendikleri gazeteye bakınız, o da Fitneçağ'dır. Milliyetçi-ülkücü hareketin liderini, Mondros ve Sevr'i imzalayanlarla kıyaslayacak kadar çukurlaşanlar, suretlerini görmek istiyorlarsa aynaya bakmalıdır. Bozacının şahidi şıracıdır. Fitneçağ'ın bülbülleri de Ulusal Kanal'a çıkıp şakımaktadır."

Semih Yalçın, FETÖ'nün Ak Parti iktidarında palazlandığının doğru olduğunu, ancak AK Parti'nin bu konuda yanlışından döndüğünü bildirdi.

MHP'ye yönelik saldırılarda, Anayasa değişikliğinin içeriğine hiç değinilmediğine, değişiklik metnindeki MHP imzasının yok farz edildiğine, MHP'nin kırmızı çizgisi olan anayasanın ilk dört maddesinin korunmuş olmasının gündeme bile getirilmediğine vurgu yapan Yalçın, "Sayın Bahçeli'ye aylarca aç kalmış sırtlanlar gibi saldırmak, sadece açlıkla da izah edilemez. Bu bir cinnet halidir. Bunların gözleri kör, kulakları sağır olmuş, beyinleri uyuşmuştur." değerlendirmesini yaptı.

 "Bunlar, kaos, felaket ve siyasi kıtal çetesidir"

Yalçın, açıklamasında şu görüşlerini aktardı:

"Türkiye varlık mücadelesi verirken, bunlar, içeride küresel aktörlerin taşeronluğunu yapmaktadır. Yutturmaca meraklısı yazar, geçtiğimiz günkü köşe yazısında, 'Ama biz ona, o Aydınlıkçıların, Ermeni soykırımı iddiasını dünya çapında mahkum ettirmesi çok mu zoruna gitti diye sormuyoruz' şeklinde bir ifade kullanmıştır. Öyleyse biz kendisinin ve hempalarının şu anda hangi konumda olduğunu Ermeni meselesi üzerinden izah edelim. İşte yutturmacı Zelyut Efendi ve onun safında yer alanlar da dün Osmanlı'yı arkadan vuran Ermeni çeteleri gibi, şu badireli günlerde Türk milletinin en dinamik gücü, toplumun varlık sigortası ve bölünme tehdidine karşı en büyük caydırıcı siyasi güç olan MHP'ye saldırmaktadır. Bunların Ermeni çetelerinden farkı kalmamıştır. Bunlar, kaos, felaket ve siyasi kıtal çetesidir.

Boşo Efendilerin, Zaven Efendilerin kullandığı ihanet kamaları, bugün kelimelere dökülmüş; Zelyut Efendilerin kelamında anlamını ve yerini bulmuştur. Kendini köşe yazarı zanneden çapsızlar, haddini hududunu bilmeden MHP lideri Bahçeli için 'Türk milliyetçiliğine sokulan kama' demiştir ya aslında bu menfur ifade, çıplak bir hakikati örtmek için kullanılmıştır. Sayın Bahçeli, 15 Temmuz akşamı, darbe kalkışması sırasında yaptığı açıklamayla, bölücü hainlerin böğrüne Türk milliyetçilerinin cesaret, şecaat ve vatan sevgisinden oluşan kamasını saplamış, daha başından nefeslerini keserek gardlarını düşürmüştür."

 "MHP'ye yönelik hücumlar arttırılmıştır"

Emin Çölaşan'ın da son yazısında Bahçeli'ye saldırdığını aktaran Yalçın, Çölaşan gibi MHP muhalifi yazarların, içlerindeki nefret ve kini umutsuzca kustuğunu belirtti.

Bu taifenin her türlü yalanı, ahlaksızlığı, ölçüsüzlüğü ve iftirayı kullanarak, MHP düşmanlığını cinnet boyutlarına vardırmasının boşuna olmadığını kaydeden Yalçın, referandumda milletin nihai kararı vermesine giden yolu MHP'nin açtığına işaret etti.

Bu taifenin millet iradesinin tecellisinden korktuğunu iddia eden Yalçın, "(Referandum dönemecine gelmeden ne kadar kurşun ve gülle atarsak, ne kadar iftira üretirsek o kardır) denilerek, MHP'ye yönelik hücumlar artırılmıştır." değerlendirmesini yaptı.

Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, hiçbir hain saldırının MHP kervanını yolundan döndüremeyeceğini, iş birlikçilerin, beşinci kol hizmetkarlarının ve bilimum taşeronların salvolarının MHP kalesini düşürmeye yetmeyeceğini ve bunun böyle bilinmesi gerektiğini vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2017, 09:02
banner218