Son zamanların popüler müzik dinleme platformlarından biri haline gelen YouTube Music, geçtiğimiz yıl başlattığı “Özet” paylaşımlarını bu yıl da sürdüreceğe benziyor.

YouTube, dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Ancak özellikle son birkaç yıldır bu platformun biraz karışık hale geldiğini söylemek mümkün. YouTube’u hala sadece müzik dinlemek için kullanmak isteyenlerin sayısı bir hayli fazlayken, araya giren YouTuber’lar sayesinde bu keyif bir anda işkenceye dönüşebiliyor.

İşte bu nedenle sadece müzik dinlemek isteyenler için YouTube Music platformunu oluşturan Amerikalı teknoloji devi, bu hamlesiyle ne kadar mantıklı bir iş yaptığını da her geçen gün katlanan kullanıcı sayısı sayesinde görüyor.

Öte yandan artan kullanıcı kitlesini korumak ve en büyük rakibi Spotify’dan da kullanıcı transfer edebilmek isteyen YouTube Music, geçtiğimiz yılın sonunda 2021 Yılının Özetini sunarak, hem Spotify’ın popüler özelliğini bünyesine katmış hem de bir anda paylaşımlar sayesinde milyonlarca kişiye ücretsiz reklamını yaptırmıştı.

YouTube bu özet işini fazlasıyla beğenmiş olacak ki şimdi de 2022 Yaz Özeti paylaşımını duyurdu. Eğer siz de bir YouTube Music kullanıcısıysanız, profilinize girdiğiniz zaman orada Yalnızca Sizin İçin başlığı ile birlikte Yaz Recap Listesi 2022 kısmını göreceksiniz. Türkçesi Özet olan Recap kelimesi neden bu haliyle kullanıldığı bilinmez ancak toplam 6 sayfadan oluşan bu bölüm size en çok dinlenen sanatçı, en çok dinlenen şarkı, toplam dinlenme süresi, en sevilen 5 şarkı, en sevilen 5 sanatçı ve bunlar gibi daha nice özet bilgiyi gösterecek. Bakalım Spotify özetlerinde olduğu gibi YouTube Music özetleri de sosyal medyada köşe bucak yayılabilecek mi?