• BIST 109.666
 • Altın 156,594
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  Yeni bomba Kadir Topbaş

  25.12.2008 10:50
  Kemal Kılıçdaroğlu'nu Gökçek düellosundan sonra ilk kez açıklamalarda bulunduğu Abbas Güçlü ile Genç Bakış'ta İstanbul teknik Üniversitesi öğrencilerinin sorularına yanıt verirken çok önemli açıklamlar yaptı.
  Yeni bomba Kadir Topbaş
  Yeni bomba Kadir Topbaş Yeni bomba Kadir Topbaş Yeni bomba Kadir Topbaş

  Kılıçdaroğlu, bu kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş hakkında çarpıcı iddialar öne sürdü.

  "Baykal isterse İstanbul Belediye Başkan adayı olurum."
  Belediye başkanı olmak gibi bir niyetim yok ama parti meclisi böyle bir karar alınır parti başkanımız böyle birşey isterse; başka birinin bu görevi yürütmesi gerektiğini söyler ama verecekleri karara da saygı duyar, aday olurum.
  Bu seçimde AKP ciddi bir kan kaybı yaşayacak. Bizimse Ankara İstanbul ve İzmir'de yüzde seksen kazanma olasılığımız var.

  Çarşaf dini kıyafet değil
  İstanbul İl Başkanımızın girişimiyle "CHP neden varoşlara inmiyor?" eleştirilerine karşı buralarda "Cumhuriyet Halkevleri" kuruldu. Orada eğitimler verildi ve o eğitime katılan çarşaflı türbanlı kadınlar vardı. Çünkü oralarda yüzde doksan bu tür bir giyim tarzı var. Dolayısıyla çarşaf açılımının başlangıç noktası budur.
  Biz sokakta insanların özgürce giyinmesine değil devletin başına türban geçirilmesine , anayasanın değiştirilemez maddalerinin dolaylı yoldan değiştirilmesi çabalarına karşıyız
  AKP laikliğin hedefi olmakla suçlanırken çarşaftan bahsedildi mi hiç? Çünkü çarşaf dini kıyafet değil gelenektir. Bu nedenle laikliğe aykırı eylemlerin odağı değildir.

  Kadir Topbaş koltuğunda oturmalı mıdır?
  Gözü doymayan bir işadamına 48 saatte 11 trilyon rant sağlarsa bu belediye başkanı kime hizmet ediyordur? İstanbullulara mı, yandaşlarına mı? Silivri'de bir imar değişikliği ile 11 trilyon rant sağlayan o başkan koltuğunda oturmalı mıdır?
  Ön ödemeli su sayaçlarıinsan haklarına aykırı. Doğalgazsız, elektriksiz bir şekilde yaşanabilir ama su olmazsa yaşayabilir misiniz? Buna karşı çıkamazsak bizi daha çok soyarlar.

  Ali Babacan'ın Dubai'de yaptığı vatana ihanettir
  Türkiye dış politikada dik duramıyor, belli konlarda tutarlı tavır alamıyor.
  Ali Babacan Türkiye'nin Irak'ın kuzeyine girmemesi karşılığında 8.5 milyar dolarlık kredi anlaşmasını Dubai'de imzalamıştır. Bunun adı vatana ihanettir. CHP buna karşı çıktı, Türk Ordusu gerektiği zaman oraya girer dedi ve o para kullanılamadı. İşte bu anlaşmaya imza atan iktidar Türkiye'nin haklarını savunabilir mi?

  Bana iftira atanlar bir de kendilerine Müslüman diyorlar
  Yolsuzluk iddialarını dile getirmeye başlayınca iftra kampanyaları başladı. Benim Almanya'da saunaya gittiğimi, sonra da PKK'lıların bulunduğu bir araca bindiğim, ardından bu aracın polis tarfından durdurulup ceza kesildiği yazıldı. Oysa ki o ceza tutanağındaki tarih ve saatte ben henüz İstanbul'daydım. Bu iftiraları atanlar bir de kendilerine Müslüman diyorlar?

  Canan Arıtman'ın açıklamalarını doğru bulmuyorum
  Canan Arıtman'ın doğrudan doğrudan doğruya Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün annesine yönelik açıklamalarını doğru bulmuyorum.
  Sayın Abdullah Gül bir yanlışa imza atmıştır. Bu olayı hiçbirşekilde dikkate almamalıydı.

  Çankaya Belediyesi olayı
  Çankaya Belediyesi olayında İçişleri Bakanlığı, CHP Genel Merkezi ve Cumhuriyet Savcılığı inceleme başlattı. Ardından Merkez Yürütme Kurulu delilleri yargıya iletip disiplin soruşturması başlattı.
  Dışarıdan aldığımız borç parayı olağanüstü bir hovardalıkla harcadık
  Dünyadaki para varlığını çok kötü kullandık ve sonuç olarak da yine İMF'ye muhtacız.
  Eğer biz sanayiyi destekler, sıcak paranınbu kadar hakim olmasının iyi olmadığının altını çizersek ekonomiyi düzeltiriz. Biz maalsef dışarıdan aldığımız borç parayı olağanüstü bir hovardalıkla harcadık.
  Biz hem siyasal hem ekonomik açıdan yeni bir Kurtuluş Savaşı başlatmak ve yabancılarınbizi yönetmesine karşı çıkmak zorundayız. Ama bu tabii ki kendimizi dünyayay kapatmak manasında değil.

  Aytaç Durak dosyası kapanmadı
  Yolsuzluğu kim yaparsa yapsın, hangi partiden olursa olsun hesabının sorulması gerek. Aytaç Durak MHP'ye geçti diye O'nun dosyasını kapatmayacağız.
  Önder Sav'ın kişisel görüşleri partiyi bağlamaz. Biz hiçir şekilde kimsenin dini inançlarına ve din büyüklerine karşı saygısızlığa izin vermeyiz. Hz. Muhammed çağının en büyük devrimcisidir. Hiçbir peygambere, bizim ya da kimsenin peygamberine dil uzatılması söz konusu değildir. Ayrıca tğm dini inançlara saygılıyız.Ama devket dinsel inançlara ve ırklara karşı tarafsız olmalıdır. Laiklik dinsel inançları güvence altına alan bir sistemdir.

  Rektörlük seçimlernde sistem değişmeli
  Rektörlük seçimlernde sistem değişmeli. Ya en çok oy alanların ataması hakkında bi rgelenek olmalı ya da üniversteler kendi rektörlerini kendi seçmeli.

  Soykırım iddilarını doğru bulmuyoruz
  Ben ve partim Ermeni soykırımı olduğuna inanmıyor bunun tarihçiler tarafından sorgulanmasını istiyoruz.

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim