WhatsApp geçtiğimiz günlerde Android, iOS ve Masaüstü için WhatsApp beta'nın gelecekteki bir güncellemesinde bir yenilik sundu. Bu yeniliğe göre gönderilen bir belgeye başlık eklenebilecekti. Bugün WhatsApp, Masaüstü beta sürümünde belirli mesajları bildirmemize izin veren bir seçenek geliştiriyor.

WhatsApp, kullanıcıların mesajları bildirmelerine yardımcı olacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Gerçekte, bu özellik geçen yıl Android 2.21.20.1 için WhatsApp beta ve iOS 2.21.190.12 güncellemeleri için WhatsApp beta ile eş zamanlı olarak piyasaya sürüldü. Ancak Web/Masaüstünde hala mevcut değildi. Bugün şirket, gelecekteki bir güncellemede yayınlamak için masaüstü istemcisinde bir "Rapor" seçeneğini test ediyor.

Bu ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, masaüstü uygulamasının gelecekteki bir güncellemesinde mesaj seçeneklerini görüntülerken “Rapor” özelliği görünecek ve belirli bir mesajı bildirmemize izin verecek. Bir mesajı bildirirken Android ve iOS için WhatsApp'taki aynı kurallar uygulanacak. Mesaj bildir seçeneği kullanılarak yalnızca bildirilen mesaj moderasyon ekibine iletilecek. Bu, bir kişiyi doğrudan sohbet bilgileri içinde bildirmekten farklı olacak .Bu özellik henüz geliştirme aşamasındadır ve WhatsApp Desktop beta'nın gelecekteki bir güncellemesinde yayınlanacak.