Burdur'da Halk Pazarı Caddesi'nde 7 Aralık 2016'da Ramazan Altınsoy'un kullandığı Burdur Belediyesi'ne ait kamyonun altında kalan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü 1'inci sınıf öğrencisi Medine Gizem Çakal hayatını kaybetti. Denizli'de oturan ve her yıl kazanın olduğu yere gelip karanfil bırakan baba Ömer Çakal ve anne Teslime Çakal, son 2 yıldır pandemi nedeniyle kente gelemedi. Teslime Çakal'ın rahatsızlığı nedeniyle bu yıl da gelemeyen Çakal çifti, Burdur'daki çiçekçiye, kazanın yaşandığı kaldırıma kızlarının yaşı kadar çiçek ve fotoğraflarını bıraktırdı.

'SİZ BENİ GÖZ GÖRE GÖRE ÖLDÜRDÜNÜZ'

Kar eğlencesi kötü bitti! Poşetle kayan kadınlara otomobil çarptı Kar eğlencesi kötü bitti! Poşetle kayan kadınlara otomobil çarptı

Medine Gizem Çakal'ın fotoğrafının üzerindeki "Ben Medine Gizem Çakal. Gurbette üniversiteye giderken öldürülen ben, ne yaptım size? Hatta babama 'Ben nüfusumu Burdur'a alacağım. Burdur Belediyesi ve esnafı kazansın. Esnafın tek geliri asker ve öğrenci' dedim. Siz beni göz göre göre öldürdünüz. Oysa ben Müze Parkı'nda söz vermiştim babama. Takipçisi olacağız. Gizem Çakal için adalet" yazısı dikkati çekti.