TOPLU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİ YOK SAYILAMAZ
Türkiye Kamu Sen Aydın Şube Başkanı Şefik Kervan Kamuda tasarruf tedbirleri adı altında çalışanların kazanılmış haklarının kısıtlanmasını ve toplu sözleşme hükümlerinin yok sayılmasına karşı çıktıklarına belirterek “ Kamuda servis hizmetlerinin kaldırılması hem ekonomik hem de hukuki boyutları bakımından sorunludur. Servis ücreti lüks değildir. Bir ihtiyaçtan doğmuştur. Servis hizmetlerini kaldırdığınızda, bu hizmetten faydalananlara toplu taşıma kartı verilecektir. Bunun bir maliyeti vardır. Bu durumda hem ulaşım masrafları devam edecek hem özel araçlar nedeniyle şehrin trafiğine olumsuz etkisi olacak hem de büyük oranda dışa bağımlı olduğumuz akaryakıt tüketimi artacaktır. Bu uygulamanın ekonomik olarak hiç bir katkısı olmayacağı açıktır” dedi.
TASARRUF TEDBİRLERİ KARARLARINI YARGIYA TAŞIDIK 
Ekonomik şartlar karşısında tasarruf değil bir an önce ek  tedbirler alınması gerektiğini ifade eden Kervan “ Özellikle hayatın gerçekleri ile uyuşmayan, çalışma hayatıyla ilişiği kalmayan memur emekli maaşlarının iyileştirilmesini, 12 bin TL  tutarındaki ek ödemenin emekli maaşlarına da yansıtılmasına bekliyoruz. Türkiye Kamu Sen olarak kamuda daha etkili ve erimli hizmet üretmenin yolunun hakkaniyet ve adaletten geçtiğini inanıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da taahhüdü olan birinci dereceye gelen tüm kamu çalışanlarının ek göstergelerinin 3600’e yükseltilmesi için gerekli çalışmanın bir an önce yapılmasını, sayın Cumhurbaşkanımızın sözünün daha fazla sürüncemede bırakılmamasını istiyoruz. Türkiye Kamu Sen olarak yargıya taşıdığımız tasarruf genelgesinin hukuka uygun olmayan maddelerinin mahkemelerimizce iptal edileceğine ve adaletin tecelli edeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

Aydın Otogar mevkiinde, bir tırda meydana gelen gaz kaçağı sebebiyle trafik durduruldu. Aydın Otogar mevkiinde, bir tırda meydana gelen gaz kaçağı sebebiyle trafik durduruldu.

251Ced43 Db0C 482D Ba97 C080Fd701799B5D94Bd0 27D7 4407 80A9 A83Bd7D6405B6021F7Ad 8486 4Bb8 B6Fb 5608305794Bb