TSYD'den Erol Bilecik'e kınama! Gazeteci hedef gösterilemez TSYD'den Erol Bilecik'e kınama! Gazeteci hedef gösterilemez
Galatasaray'da Lucas Torreira sıkıntısı yaşanıyor. Uruguaylı oyuncu sarı kırmızılılarda yüksek bir performans göstermiş ve takımın değişmez ismi olmuştu. Ancak 26 yaşındaki ön liberonun ayrılığı düşündüğü öğrenildi ve sebebi de anlaşıldı.

Menajeri açıklamıştı

Galatasaray'da Lucas Torreira takımdan ayrılmayı düşünüyor. Geçtiğimiz hafta Torreira'nın menajeri Pablo Bentancur, Torreira'nın İtalya'ya dönme düşüncesi olduğunu açıklamış ve, "O Galatasaray'da bir sezonu tamamlayıp Serie A'ya dönmek istiyor. İtalya'ya ve İtalyan futboluna büyük bir sevgisi var" demişti.

Milli takım detayı

Torreira'nın Galatasaray'dan neden ayrılmak istediği ortaya çıktı. Uruguay Milli Takımı ile Dünya Kupası'na giden Torreira, turnuvada bir dakika bile oynayamamıştı. Arsenal ve Fiorentina'da oynarken milli formayla daha çok şans bulan Torreira, Galatasaray'daki yüksek formuna rağmen yedek bırakıldı. Bu da oyuncunun ayrılık kararında etkili oldu.

3 büyük ligde piyasası var

Galatasaray ile yola devam etmesinin milli takımdaki geleceğini kötü etkileyeceğini düşünen 26 yaşındaki oyuncu, Avrupa'nın büyük liglerinden birine dönmeyi düşünüyor. İtalya, İspanya ve İngiltere'de ciddi piyasası bulunan Torreira, Galatasaray'a da iyi bir para kazandırmak istiyor.

Ciddi kâr getirecek

Henüz 26 yaşında olan ve kariyerinde Arsenal, Atletico Madrid ve Fiorentina gibi önemli takımlar bulunan Torreira, sezon sonu sarı kırmızılılara veda edecek.

Arsenal'den 6 milyon euro'ya alınan Uruguaylı oyuncu için Galatasaray kapıyı 15 milyon euro'dan açacak. 

6 numara aranıyor

Galatasaray ise Torreira'nın yerini doldurmak için şimdiden arayışlara başladı. Torreira'dan önce 6 numara pozisyonunda büyük problemler yaşayan Galatasaray, yeniden aynı sıkıntıya düşmemek için kolları erkenden sıvayacak.