banner4

Yeni başkana ziyaret

29 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Kuşadası Belediye Başkanlığına seçilen M. Esat Altungün’ün makamı vatandaşların ve sivil toplum örgütlerinin akınına uğramaya devam ediyor.

Yeni başkana ziyaret
banner26

Belediye Başkanı Altungün"ün son konuğu ise Kuşadası Profesyonel Turist Rehberleri Derneği oldu.
Dernek yönetimini kabul eden Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, bir süre sohbet ettiği rehberlere “Kuşadası için birlikte çalışalım” önerisinde bulundu. Kuşadası"nın turizmde yitirdiklerinin farkında olduklarını açıklayan Altungün, “Kuşadası"nın turizmde kaybettiklerinin farkındayız. Seçim artık geride kaldı. Biz tüm Kuşadası ile birlikte çözüm odaklı çalışmalara imza atmak istiyoruz. Kuşadası"nın turizmde yeniden arzu edilen noktalara gelebilmesi için, belediye olarak halkımızla, sivil toplum örgütlerimizle birlikte çalışmak istiyoruz. Bu konuda özellikle sektörün önemli ayaklarından biri olan rehberlere ihtiyacımız var. Sorunları birlikte tespit edip, çözümü de birlikte üretmek istiyoruz” dedi.
Rehberler olarak Kuşadası için çalışmaya hazır olduklarını belirten Kuşadası Profesyonel Turist Rehberleri Derneği Başkanı Ali Karapınar ise dernek yönetimi olarak oluşturdukları ve oluşturacakları projeleri belediye ile mutlaka paylaşacaklarını söyledi. Karapınar, “Kentimizin güzelleşmesi, turizmin gelişmesi ve Kuşadası"nın turizmde daha iyi yerlere gelebilmesi için rehberler olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız. Belediye"ye bir telefon kadar, hatta daha da yakınız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2009, 14:41

banner69

banner68