banner313

Hepsiburada, Trendyol, Morhipo ve DeFacto hacklendi iddiası

Hepsiburada, Trendyol, Morhipo ve DeFacto hacklendi iddiası
banner296


Dedikodu gazetesi yeniden işbaşında. WhatsApp gruplarında dolaşan ve bir erkeğin anlattığı olaya göre Hepsiburada, Trendyol, Morhipo ve DeFacto'nun internet siteleri sibet saldırganlar tarafından hacklendi. Ses kaydındaki iddiaya göre ise bu sitelerdeki bütün kullanıcı bilgileri, kredi kartı bilgileri ve şifreler salrdırganların eline geçti. Ses kaydında bilgi veren kişi ise önlem olarak kredi kartı bilgilerini silmeyi öneriyor. Ayrıca ses kaydındaki kişi PR çalışması için bir link oluşturacaklarını ve konuyu takip edeceklerini belirtiyor.

Konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmediğini belirtelim. Ancak internette dolaşan ses kaydının gerçekçi olmadığı da ortada. Zira sibet bir saldırı durumunda kredi kartı bilgilerini silmenin pek bir faydası olmuyor. Ayrıca bu e-ticaret sitelerinin her biri bağımsız altyapılar üzerinden çalışıyor. Hepsinin aynı anda saldırıya uğrayıp bilgilerinin çalınma ihtimali de pek mümkün değil.

Öte yandan ses kaydında haberin kaynağı olarak gösterilen site de hackerlar tarafından kullanılıyor. Yani haberin kaynağının güvenli olmadığını da belirtelim.

İddialarla ilgili olarak adı geçen şirketlerden bir açıklama gelmedi. Geldiğinde bu haberimizde paylaşacağımızı belirtelim.
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k