banner274

Gürel, Ege'ye yelken açtı

Ziya Gürel Kuşadası'ndan Ege'ye yelken açtı. Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisi'nin; plastik sanatlar konusunda ilk sergisi; Ziya Gürel'in "Ege'ye Yelken Açmak" adlı çalışması ile gerçekleşti.

Gürel, Ege'ye yelken açtı
banner296

Ziya Gürel; 38 yıldır 26 sergi düzenleyerek, birçok sanat etkinliklerine katılmış, söyleşileriyle, dergilerde, gazetelerde yayımlanan denemeleriyle ve öyküleriyle de tanınan Söke doğumlu bir sanatçı. Kuşadası'nda atölyesinde çalışmalarını sürdüren Gürel, Ege'nin, Akdeniz'in uygarlıklarının bir barış evreni oluşturması özlemini dile getiren yapıtlarını ; "Ege'ye Yelken Açmak" adlı sergisinde sunuyor.
Kendine özgü düşsel kurgusunu, figüre dayalı bir yaklaşımla gerçeklikle buluşturan resimleri ve karışık teknikle oluşturduğu üç boyutlu çalışmaları; İbramaki Sanat Galerisi'nde açığı sergide 20 Temmuz tarihine kadar görülebilir.
Kuşadası Belediyesi Kültür etkinlikleri kapsamında açılan Ziya Gürel'in "Ege'ye Yelken Açmak" sergisi 20 Temmuz tarihine kadar Pazar hariç her gün 10.00 - 20.00 arası ziyarete açık olacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2010, 13:26
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k