banner239
banner218

Acarlar Beldesi'nin çalışkan fertleri böyle yetişiyor

Ege Bölgesi’ndeki tüm pazarlarda tezgah açan ve çalışkanlıkları ile nam salan Acarlar Beldesi’nde çocuklar pazarcılığa çekirdekten başlıyor.

Acarlar Beldesi'nin çalışkan fertleri böyle yetişiyor

Bebekliklerini Pazar tezgahlarında geçiren çocuklar 6 yaşına geldiklerinde ise aile ekonomisine katkı sağlamaya başlıyor.
Tembelliğin en kötü alışkanlıklardan biri olarak kabul edildiği ve çalışmayana zengin olsa bile asla kız verilmeyen İncirliova İlçesi’ne bağlı Acarlar Beldesi’nde yediden yetmişe eli ayağı tutan herkes çalışıyor. Henüz ilkokul 1. Sınıfa gitmesine rağmen boyundan büyük işlerle uğraşan Belde sakinlerinden Harun Sarıbıyık da pazarcılık mesleğine erken başlayanlardan. Halden aldığı sarımsakları pazarda satmak için el arabası ile taşıyan Harun Sarıbıyık isimli minik çocuk, mesleğe adeta pazarcılık oyunu oynayarak başlıyor. Kendisinin de pazarcı olmak istediğini belirten minik Harun pazarcılıktan kazandığı para ile büyünce kamyon alacağını belirterek “Şimdi küçüğüm diye el arabası ile taşıyorum. Büyünce kazandığım paralarla kamyon alıp malları kamyonla taşıyacağım” diyerek objektife poz verirken herkesi gülümsetti. 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2012, 10:50
banner230