TBMM Genel Kurulu’nda AKP  Ankara Milletvekili Osman Gökçek ile CHP'li milletvekilleri arasında yaşanan sert tartışma dikkat çekti. CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Gökçek’e yönelik ağır eleştirilerde bulundu.

"Helal Ekmek Yiyor musun?"

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın konuşması sırasında laf atan Gökçek’e, Başarır şu ifadelerle yanıt verdi:

"Sen bir trollsün, bu bir gerçek Osman. Gerçekten üzerindeki ceketin bile hesabını verebilir misin? ‘Beyaz TV’yi ben bu hale getirdim’ diyorsun. Mehmet Ali Birand’ın kemikleri sızlar, senin zekandaki bir adamın o kanalı bu hale getirmesi."

Senin boğazından bir dilim helal ekmek geçti mi?

Başarır, Gökçek’in ailesine yönelik eleştirilerine de sert tepki gösterdi:

"Sende utanma olsa bir milletvekilinin eşini, çocuklarını ağzına almazsın. Benim eşim de çocuklarım da helal ekmek yiyor. Senin boğazından bir dilim helal ekmek geçti mi? Senin baban niye görevden alındı biliyor musun? Yolsuzluk yaptığı, FETÖ’cü olduğu için. Siz  Ankara’daki bir parka yatırılan milyarların hesabını vermeyen bir ailesiniz. Babanda da sende de utanma yok."

Tolga Şardan: İçişleri Bakanlığı soruşturma başlattı Tolga Şardan: İçişleri Bakanlığı soruşturma başlattı

"Bu Aileyi Aranızdan Temizleyin"

Başarır, AKP sıralarına hitaben şu çağrıda bulundu:

"Bu zavallı aileyi grubunuzdan, yanınızdan temizleyin; bunlar kirli insanlar, aranızda hâlâ temiz insanlar olduğuna inanıyorum, bununla aynı sıralarda oturmayın, töhmet altında kalıyorsunuz."

KAYNAK: ANKA