banner339
banner313

Fenerbahçe'nin Erol Bulut kararına flaş yorum: 'Şaşkınlık geçirdim'

"Emre Belözoğlu'nun kararıysa başarısızlığa işaret eder"

Fenerbahçe'nin Erol Bulut kararına flaş yorum: 'Şaşkınlık geçirdim'
banner328


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Fenerbahçe'de teknik direktör Erol Bulut ile yollar ayırılırken takım Emre Belözoğlu’na emanet edildi.

Sarı-lacivertli takımda yaşanan bu sürpriz gelişmeyi beIN Sports'ta değerlendiren Önder Özen, dikkati çeken yorumlarda bulundu. Özen'in konuyla ilgili açıklamaları şöyle;

"Bu doğru mudur, değil midir? Eğer gerçekten yolların ayrılmasını gerektirecek kadar olumsuz bir durum varsa, 31. haftaya kadar beklenmeli miydi? Bir şaşkınlık geçirdim, o yüzden kendime sorular soruyorum."

"Fenerbahçe, uzun yıllar, 2002'den sonra neredeyse hiçbir yıl, teknik direktörünü sezon devam ederken görevden almadı. Her teknik adam en azından sezonu tamamladı, görevden alınanlar da sezonu tamamladı. Geçtiğimiz sezon Ersun Yanal ayrılmıştı, daha sonra başka bir antrenör ekibi geldi, ondan önce Cocu görevden alınmıştı, 3 sezon üst üste teknik adam görevden alınıyor. Teknik adamın performansını mı, teknik adamı seçen fikri mi sorgulamalıyız?"

"Kararı çok doğru bulduğum söyleyemem. Performans nedeniyle bu karar alındıysa, bu daha önce de yapılabilirdi. Puan performansı ayrı, oyun performansı ayrı. Puan performansından ayrıldıysa, bunu doğru bulmam.Fenerbahçe, geçtiğimiz sezon ya da ondan önceki sene ligin bitimine 10 hafta kala kaçıncı sıradaydı, bunlar sorulur. Oyun nedeniyle görevden alındıysa da geç kalınmış demektir."

"Fenerbahçe'nin güçlü bir oyunu olduğunu düşünmedim. Bazı önemli maçları kazandı, bazı dönemeçleri hasarsız atlattı, bunlar doğru ama oyun, Fenerbahçe'nin genetik yatkınlığının olduğu, Fenerbahçe'yi tanımlayan bir oyun değildi. Fenerbahçe'nin oynayacağı oyun değildi ama ne olursa olsun ne sadece oyunla, ne sadece puan performansıyla verilmez bu kararlar. Hepsi birlikte değerlendirilir."

"Antrenör ekibini atayan ve kararları veren kişi Emre Belözoğlu'dur. Bu Emre'nin kararıysa, başarısızlığı işaret eder. Kendisine güvenip göreve getiren Emre Belözoğlu'dur. O değil, yönetim kuruluysa, Emre Belözoğlu sportif direktörlüğünün sorgulanmasını da tartışmaya açar."

Kaynak: Yenişafak / beIN Sports
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k