banner158
banner218

Ali Ay ayrılığı açıkladı! 'Sözleşmesini feshetti

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, oyuncuları Joshua John'un sözleşmesini feshettiğini açıkladı.

Ali Ay ayrılığı açıkladı! 'Sözleşmesini feshetti
banner216

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde basın mensuplarıyla kahvaltıda bir  araya gelen Ali Ay, takımın 2 haftadır galip geldiğini, bunun tadını çıkarmak istediklerini ifade etti.
 
Ay, ilk yarıda kalan 3 maçı da kazanmayı hedeflediklerini vurgulayarak  şöyle konuştu:
 
"İnşallah Avrupa'ya gideriz. Her şey olabilir. Büyükşehir Belediye  Erzurumspor gayet güzel top oynadı, kısıtlı bütçelerine, yeni çıkmalarına rağmen.  Bütün kulüpler güzel oynuyor. Bunların arasından sıyrılıp gidilebilir. Tabii  ligin ilk devresine değil de ikinci devresine bakmak lazım. Onun için  futbolcularımızın daha iyi çalışması lazım. Hedefimiz ilk 10'un içinde olmak."
 
"Joshua John sözleşmesini feshetti"
Transfer çalışmaları için erken olduğunu belirten Ay, "Bugünden  konuşmak erken. Ay sonunu görelim, ona göre karar veririz. Dün Joshua John,  sözleşmesini feshetti. Kembo ile devre arasında inşallah olumlu gelişme olur.  Olumlu gelişme olmazsa onunla ilgili de hoca ile konuşup karar vereceğiz. Emre  Taşdemir ile bir kez daha görüşülüp son karar verilecek." ifadelerini kullandı.
 
 
"Bizim yaptığımız doğruydu"
Ay, Kulüpler Birliği Vakfı tarafından yayımlanan bildiriye de  değinerek şunları kaydetti:
 
"Yayımlanan metin ile ilgili tam bilgi sahibiydim. Fikret Orman Başkan  ve Kayserispor Başkanı Erol Bedir ile defalarca konuştum. Daha önce kendi  aramızda da konuştuk. Bence yapılan yanlıştı, o yanlışı Kulüpler Birliği olarak  düzelttik. Galatasaray'a da haber verilmesi lazımdı ama verilmemiş. Biz de VAR  sisteminden puan kaybettik. Her kulüp bu şekilde yola çıkarsa bu işin sonu  gelmez. Onun için bizim yaptığımız doğruydu."
 
Kulüpler Birliği Vakfının yayımladığı bildiride, Türkiye Futbol  Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulunun (MHK), Spor Toto Süper Lig'in 13.  haftasında oynanan Galatasaray-Atiker Konyaspor karşılaşmasını yöneten Hüseyin  Göçek ile aynı müsabakada Video Yardımcı Hakem (VAR) olarak görev yapan Halis  Özkahya'ya ikinci değerlendirmeye kadar maç vermeme kararına tepki gösterilmiş,  17 kulübün görüş birliğiyle hakemler Göçek ve Özkahya'yla ilgili MHK kararının  geri alınmasının beklendiği ifade edilmişti.
 
"Stada kaçak giriş" konusu
Stadyuma kaçak giriş konusuna artık çözüm bulunması gerektiğini  anlatan Ali Ay, "Bizim turnikelerimiz maalesef yanlış kurulmuş. Onların  fizibilitesini çıkaracağız. Allah ahlaklı insanlarla karşılaştırsın. 4  arkadaşımızı bununla ilgili görevlendirdim. Bütün kameraları kontrol edeceğiz.  Üzülüyorum, vereceğiniz para 20 lira. Bursaspor için verilir. Kul hakkına  giriliyor. Pazar günü de bu konuyu konuştuk. Pazar günü en az 5 bin kişi (stada  kaçak giriş) vardı." değerlendirmesinde bulundu.
 
Bursaspor, 2 Aralık Pazar günü Spor Toto Süper Lig'de iç sahada  Büyükşehir Belediye Erzurumspor'la karşılaştı.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 14:02