Hazar Ergüçlü'den anne filmi Hazar Ergüçlü'den anne filmi
POMEM 31. Dönem olarak, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine lisans mezunu 6.000 erkek aday 1.500 kadın aday olmak üzere toplam 7.500 adaylar alacağı duyurulmuştu. Polis Akademisi tarafından ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı yerleri ve tarihlerinin açıklaması ile birlikte başvurularını tamamlayan adaylar, “2024 POMEM sözlü mülakat ne zaman?” sorusuna yanıt aramaya başladı. Adaylar tarafından merak konusu olan bu soru ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. 30. dönemde başvuruları geçtiğimiz dönemde 19 Mayıs 2023 tarihinde son bulmuş ve parkur aşaması ile birlikte 18 Ağustos tarihinde de mülakat yeri ve tarihleri açıklanmıştı.

Bu dönem Mülakat Sınav tarihleri, Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi (www.pa.edu.tr) üzerinden adaylara duyurulacaktır. 2024 POMEM sözlü mülakat sınavının açıklanması ile birlikte haber kanalımızda ayrıca yer verilecektir.

Polis Akademisi Başkanlığı Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) başvurularını tamamlayan adaylar, başarı sıralaması baz alınarak POMEM giriş puanı ile birlikte, adayın KPSS puanının yüzde 25’i, Fiziki Yeterlilik Sınavı puanının yüzde 25’i ve Mülakat Sınavı puanının yüzde 50’si baz alınarak toplanmaktadır.

Adayların, başarı sıralaması puanında eşitlik olması gibi durumlarda ilk olarak KPSS’den alınan puan daha sonra mülakat puanı son olarak fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınacaktır. Bunların da eşitliği halinde ise yaşı küçük olan aday tercih edilecektir.

POMEM sınav sonuçları, sınav ile ilgili işlemler tamamlanması ile birlikte Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ilan edilecektir.

Sınav sonuçları ile ilgili bilgiler kesinlikle, adaylara posta yolu ya da değişik iletişim araçları ile sınav sonuçları duyurulmayacak ve sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar Sınav sonuçları ile ilgili bilgilerine Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi (www.pa.edu.tr) adresinden ulaşabilecektir. (İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğinde kabul edilmektedir)