Ankara’daki bir mekânda sahne alan müzisyen Onur Şener’in ‘istek şarkı’ nedeniyle tartışma yaşadığı üç kişi tarafından vahşice katledilmesi tüm Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Şener’in öldürülmesi, sanat dünyasını da derinden sarstı. Ünlü isimler, tepkilerini sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarla dile getirdi. Onur Şener'in aile dostu olan Almula Merter 'hala şoktayım' derken avukatı Meltem Banko ise 'lütfen haklı davamızda bizleri yalnız bırakmayın’ dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda iş müfettişi olan Ali Gündüz ve İlker Karakaş ile TAİ’de mühendis olan Semih Soyalp, Ali Gündüz’ün eşi ve bir kadın arkadaşlarıyla cumartesi gecesi Çankaya ilçesi Çayyolu semtindeki bir eğlence mekânına gitti. Grup, sahnedeki müzisyen Onur Şener’den bir şarkı istedi.

Şener, istenilen şarkıyı “karaoke” şeklinde söyleyince İlker Karakaş, “Karoke yapmadan şarkıyı söyle” dedi. İddiaya göre Şener’in “İşime karışma” demesi üzerine çıkan tartışma büyüdü, masadakiler de tartışmaya katıldı. Tartışma kavgaya döndü. Saldırı sırasında Onur Şener’in cam kırıklarıyla boğazında, yüzünde derin kesikler oluştu. Şener yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

KIZINA AŞIK BİR BABAYDI