Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Osmaniye, Kahramanmaraş, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Sivas, Kastamonu, Sinop, Amasya, Tokat, Malatya, Erzincan, Tunceli, Şırnak, Hakkari ve Adıyaman çevreleri ile Adana'nın kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Sıcaklığın güney ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Doğu Karadeniz, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Osmaniye, Kahramanmaraş, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Sivas, Kastamonu, Sinop, Amasya, Tokat, Malatya, Erzincan, Tunceli, Şırnak, Hakkari ve Adıyaman çevreleri ile Adana'nın kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’nun batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Meteorolojiden yeni hava durumu raporu: Yurdun tamamında yağış var 15 kente sarı kodlu uyarı


Meteoroloji bugün beklenen kuvvetli yağışlar nedeniyle 15 kente sarı kodlu uyarıda bulundu...

PROF. DR. ŞEN: BUGÜN ÜLKEDE YAĞIŞ VAR

Kredi kartı borcu en çok artan şehirler belli oldu Kredi kartı borcu en çok artan şehirler belli oldu

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, "Bugün ülkede yağış var. Sabah Çanakkale, Balıkesir, öğleden sonra Sinop, Kastamonu, Kayseri, Sivas, Niğde, Nevşehir, Yozgat, Malatya, Diyarbakır, Batman, Siirt, Şırnak, Hakkari, Mardin'de kuvvetli yağış sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ve kısa süreli fırtına oluşturabilir" mesajını paylaştı.

Prof. Dr. Şen, "Sıcaklıklar 2-3 derece daha düşüyor. Pazar gününden itibaren gece sıcaklığı iç kesimlerde ortalamanın altına düşecek. Marmara'nın güneyi ve doğusu, İç Ege ve İç Anadolu'da zirai don hadisesi bekleniyor. Pazartesiden itibaren yağış doğuya çekilecek sıcaklıklar yükselmeye başlayacak" ifadelerini kullandı.

Kaynak: f5haber