Mark Zuckerberg tarafından geçtiğimiz gün paylaşılan ve dalga konusu olan fotoğraflardan sonra, ünlü isim ikinci bir açıklama daha yapmak zorunda kaldı.

Starlink uydularından kötü haber! Starlink uydularından kötü haber!
Dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformunu Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, Metaverse evrenine o kadar güveniyor ki holdingin ismini Meta olarak değiştirdi ve bundan sonraki odak noktasının da bu teknoloji olacağını ifade etti. Gerçekten de bakıldığında Zuckerberg’in, Metaverse odaklı yeni evreni Horizon Worlds için bugüne kadar 10 milyar doların üzerinde yatırım yaptığı anlaşıldı. Ancak ünlü CEO’nun geçtiğimiz günlerde bu evrene ait paylaştığı bir fotoğraf, internet aleminde büyük alay konusu oldu.

Arkada bir Eyfel Kulesi, onun da arkasında bir katedral ve en önde de kendisine pek de benzemeyen bir avatar ile selfie çekimi fotoğrafı paylaşan Zuckerberg’e, 10 milyar doları bunun için mi harcadın eleştirileri yağmıştı.

İşte ünlü CEO bugün yaptığı ikinci bir açıklamayla, o fotoğrafın çok acele çekildiğini ve fazlaca basit olması nedeniyle eleştirilerin haklı olduğunu belirtirken, gelecekte Horizon Worlds’un nasıl olacağına ilişkin yeni iki fotoğraf daha paylaştı.

Bu fotoğraflarda baktığımız zaman, birincisinin yeni avatar görünümü ikincisinin ise çevre düzenlemesi ile ilgili olduğu anlaşılıyor. Her iki görsel de geçtiğimiz gün paylaşılan ve alay konusu olan görselle kıyaslandığından arada dağlar kadar fark olduğu aşikar. Üstelik bu görüntülerin henüz nihai grafikleri yansıtmadığını ve ilerleyen süreçte grafiklerin daha da geliştirileceğini hatırlatalım.