banner239
banner218

Adını "Feriha" koydular

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, Orman İşletme Müdürlüğü'nün bahçesinde 4 yavru dünyaya getiren bir kedinin, 3 kez yerinin değiştirilmesine rağmen bölgeden ayrılmaması üzerine, işletme çalışanları adını "Feriha" koydukları anne kedi ile yavrularını sahiplend

Adını

Biga Orman İşletme Müdürlüğü bahçesinde park halindeki hizmet aracının kasasında 4 yavru dünyaya getiren kediyi fark eden Orman Muhafaza Memuru Mustafa Kuş, kedileri kasadan alarak bahçedeki korunaklı bir noktaya bıraktı. Kuş, akşam geriye döndüğünde yeniden aracın kasasında bulduğu anne ve yavru kedileri bir kez daha bahçeye bıraktı. Kedilerin, bu kez de yangın söndürme arozözünün üzerinde bulunan yedek tekerleği yuva edindiğini gören Kuş, arozözün akşam saatlerinde yangın ihbarına gittiğini, bu nedenle kedileri yeniden bahçeye saldığını söyledi.

Anne ve yavru kedilerin son olarak işletmenin bahçesindeki bir otomobili yaşam mekanı olarak seçtiğini belirten Kuş, “Bunu da görünce kedilere sahip çıkmaktan başka çare kalmadığını anladım. Diğer personelimizle birlikte anne kedinin adını 'Feriha' koyduk. Santral binasının önündeki bir kutuya yerleştirdiğimiz kedilerimizin bakımını yapıyor, besliyoruz” diye konuştu. (AA) 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2012, 10:24
banner230