Banyo böcekleri ile pek çok insan hayatının bir döneminde karşılaşmıştır. Çünkü gümüşçün, nem ve gümüş böcekleri olarak da bilinen söz konusu haşereler, evlere de girebiliyorlar.

Alaturka tuvalet taşını temizlemenin pratik yolu! Bu karışım tertemiz yapıyor Alaturka tuvalet taşını temizlemenin pratik yolu! Bu karışım tertemiz yapıyor

Banyo böcekleri evlere girdiklerinde birçok insanda tedirginlik hissi oluşturabiliyorlar. Bu nedenle o haşerelerden kurtulmanın yöntemleri araştırılabiliyor.

Bu noktada o haşerelerden kurtulmanın bazı yolları bulunuyor. Öte yandan evlere geliş sebeplerinden de bazıları adeta belli oldu. Bu nedenle evde banyo böcekleri bulunuyorsa, söz konusu sebeplere dikkat edilmesi öneriliyor.

BANYO BÖCEKLERİ EVDEYSE BUNA DİKKAT EDİN

Banyo böceklerinin evlere geliş nedenleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca bu sebeplerden biri adeta belli oldu. Bu nedenle söz konusu sebebe dikkat edilmesi öneriliyor.

Banyo böcekleri nemli ve ıslak bölgelerde daha sık görülebiliyorlar. Bu nedenle evdeki banyo ve mutfak gibi alanların nemli ve ıslak olması, o haşerelerin evlere gelmesine sebep olabilir. Bu noktada banyo ve mutfak gibi ıslak olabilecek alanların, kuru ve temiz tutulması öneriliyor.

O HAŞERELERDEN KURTULMANIN YOLU

Evlerde sıklıkla görülebilen banyo böcekleri, bazı yöntemler sayesinde evlerden uzaklaştırılabiliyorlar. Ayrıca söz konusu yöntemlerden bazıları aşağıda yer alıyor.

Banyo böceklerinden kurtulmak için salatalık yöntemi tercih edilebilir. Zira o haşerelerin salatalık kabuklarından hoşlanmadıkları söyleniyor. Bu yöntemde evin çeşitli yerlerine salatalık kabukları yerleştirilir. Bu sayede o haşerelerden kurtulmak mümkün olabilir.

Nane yağı ile söz konusu haşerelerden kurtulmak mümkün olabiliyor. Bu yöntemde pamuklu bir beze birkaç damla nane yağı damlatılır. Devamında o haşerelerin görülebileceği yerlerde bekletilir. Bu sayede onlardan kurtulmak mümkün olabilir.